PODSUSEDSKA POSLA

Cedevita na Kanarima ušla u anale: Ubacili 18 trica i postavili rekord Eurocupa

U utorak je Cedevita pogodila čak 18 trica tijekom četrdeset minuta igre, te su postali momčad s najviše ubačenih trica u gostima ikada
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 16. veljača 2011. 13:14

Košarkaši Cedevite upisali su hvale vrijednu pobjedu u 4. kolu Eurocupa, pod okriljem skupine I. Na gostovanju su sa 89-86 pobijedili španjolsku Gran Canariju.

U prošlom ogledu, kao domaćin, Cedevita je dobila istog suparnika 114-110 nakon produžetka. U ta dva ogleda su košarkaši hrvatskog predstavnika srušili dva rekorda u ovom natjecanju.

Naime, u utorak je Cedevita pogodila čak 18 trica tijekom četrdeset minuta igre, te su postali momčad s najviše ubačenih trica u gostima ikada. Bracey Wright je trice gađao 5-6, a Damjan Rudež 5-7. Ostali dalekometni šuteri te večeri su bili Vedran Vukušić (3-3), Dontaye Draper (3-8), te Vedran Princ (1-2) i Marino Baždarić (1-4). Ukupno je Cedevita bila na sjajnom postotku od 58 posto za tri poena (18-31).

Ukupno gledano rekord po broju trica u jednoj utakmici drže košarkaši UNIKS Kazana koji su na domaćem parketu Beşiktaşu, u sezoni 2009/10, zabili dvadeset trica.

Cedevita je srušila još jedan rekord, a taj je da su u dvije utakmice zaredom zabili čak 35 trica (17+18). Osim spomenutih 18 ovog utorka, u ogledu istih suparnika u Zagrebu su prije toga Gran Canariji zabili 17 (Rudež 7, Troha i Wright po 4, Draper i Vukušić po 1).

23. rujan 2024 05:45