PAO I BRAZIL

Nastavlja se sjajna priča momčadi koja igra najljepše: Izbacili Francuze, pobijedili Španjolce, pa ušli u četvrtfinale

Latvijska košarkaška reprezentacija je bila bolja od Brazila
Piše: Emir FulurijaObjavljeno: 03. rujan 2023. 13:42

Latvija nastavlja sa Svjetskim prvenstvom iz snova. Nakon što su u uvodnoj skupini izbacili Francusku, pobjedom nad Španjolskom su se doveli u situaciju da slavljem nad Brazilom dođu do četvrtfinala i to se dogodilo - uvjerljivom pobjedom (104:84) nad Latvija je došla do borbe za medalju.

Teško se oteti dojmu kako Latvija igra najljepšu košarku na ovom natjecanju. Angažirano i s puno preuzimanja u obrani, a brzo i učinkovito u napadu, s puno dodavanja i neprestanog traženja najbolje postavljenog igrača za šut u kojem su apsolutni majstori. Kada im, kao što je to bilo danas, idu trice, onda ih je teško zaustaviti.

Brazil se dobro držao u prvom poluvremenu, vratio se u utakmicu i nakon što je Latvija otišla na dvoznamenkastu prednost, ali sredinom treće četvrtine više nije bilo povratka. Kanonada latvijskih trica je razoružala Brazilce i sve je bilo gotovo. U posljednjih 10 minuta se ušlo s 20 poena razlike i samo je trebalo završiti utakmicu. Posljednji zvižduk suca je označio početak slavlja za mnogobrojne Latvijce u Jakarti, ali i one u domovini koji će ovu nedjelju sigurno dugo pamtiti.

U Jakarti je puno latvijskih navijača

Andrejs Gražulis je s 24 poena, 5 skokova i 3 trice bio najefikasniji u redovima Latvije, a priključili su mu se i Arturs Žagars (17p, 3a), Davis Bertans (14p), Arturs Kurucs (12p) i Rolands Šmits (10p, 4s). Kod Brazila su najbolji bili Bruno Caboclo (20p, 6s), Yago Santos (14p, 4a) i Lucas Dias (13p, 7s)

Crna Gora se od Svjetskog prvenstva oprostila pobjedom nad Grčkom. U utakmici bez rezultatskog naboja naši su susjedi sa 73:69 pobijedili Grčku. Crnogorski izbornik Boško Radović u ovoj utakmici nije koristio Kendricka Perryja, ali su slavili i bez njega. Nikola Vučević je postigao 19 poena te imao 7 skokova, a dvoznamenkasti su bili i Dino Radončić (12p, 3s) i Vladimir Mihailović (10p, 3a). U redovima Grčke najbolji su bili Ionnis Papapetrou (16p, 3a), Kostas Papanikolaou (13p, 4s, 3a), Lefteris Bochoridis (13p, 6s) i Thomas Walkup (11p, 6a).