NBA LIGA

Atlanti derbi protiv Miamija, Bojan Bogdanović se vratio na parket jednim košem

Piše: HinaObjavljeno: 01. ožujak 2015. 13:04

Brooklyn Netsi slavili su na gostovanju kod Dallas Mavericksa s 104-94 , uz mizeran učinak hrvatskog košarkaša Bojan Bogdanovića, koji je imao jedan koš (šut 0-1, bacanja 1-2) i po 3 skoka i izgubljene lopte za 11 minuta igre.

Netsi su ostvarili važnu pobjedu u borbi za doigravanje, a zasluge za trijumf idu Deronu Williamsu (25), Thaddeusu Youngu (16) i Joe Johnsonu (15), dok je kod Dallasa s 20 poena najefikasniji bio Dirk Nowitzki. Netsi s omjerom 24-33 drže drugo mjesto u Atlantskoj skupini, te su trenutno osmi na Istoku.

U derbiju večeri Atlanta Hawksi su s 93-91 pobijedili kod Miami Heata, te potvrdili da su najbolji na Istoku, iako su na Floridi igrali bez trojice startera. Hawkse su predvodili Paul Millsap (22) i Nijemac Dennis Schroder (16, 10 asista), dok je kod Miamija Hassan Whiteside imao 14 poena i osobni rekord od 24 skoka, a Dwyane Wade je s 22 poena bio najbolji strijelac.

Izjenačen je bio i dvoboj u Minnesoti u kojem su slavili gosti iz Memphisa s 101-97. Kod gostiju je briljirao Španjolac Marc Gasol s 27 poena i 11 skokova, te devet koševa u nizu u zadnje četiri minute. Branitelji naslova San Antonio Spurs su s 101-74 porazili Phoenix Sunse, koji su u prvom poluvremenu zabili svega 24 koša.

REZULTATI

Dallas Mavericks - Brooklyn Nets 94-104 (Bojan Bogdanović 1 koš, šut 0-1, bacanja 1-2, po 3 skoka i izgubljene lopte za 11 minuta igre)

4. Denver 20 38 .345 18 1/2

5. Minnesota 13 45 .224 25 1/2