PORTO - BASEL 4-0

Jedan ljepši od drugog: Porto fantastičnim golovima u četvrtfinale Lige prvaka!

Piše: Vladimir ZrinjskiObjavljeno: 10. ožujak 2015. 23:55

Prvi put nakon šest godina Porto će igrati u četvrtfinalu Lige prvaka. U uzvratu su na rijetko impresivan način sa 4-0 probušili Basel te prošli dalje s ukupnih 5-1.

Domaćine je u vodstvo doveo Yacine Brahimi u 14. minuti. Alžirac je namjestio slobodni udarac na 18 metara od gola i zavrnuo loptu u gornji desni kut. Gostujući vratar Vaclík nije ni mrdnuo.

Odmah nakon odmora na 2-0 je povisio Hector Herrera. Meksikanac je iskoristio brisani prostor ispred šesnaesterca i nepogrešivo naciljao malu mrežicu.

Casemiro je u 56. minuti premoćno odnio nadmetanje u slobodnjacima s Brahimijem. Brazilac je odapeo s 30-ak metara, Vaclík se ovog puta rastegnuo koliko je dug i širok, ali uzalud.

Konačnih 4-0 postavio je u 76. minuti Aboubakar još jednom majstorijom. Na 20-ak metara poigrao se s trojicom čuvara pa raspalio projektil u rašlje.

18. rujan 2024 03:32