Kad se 1999. godine, još kao učenica, s mamom i bratom odselila tati u Italiju, Slavonka Ana Uremović Longobardi nije ni pomišljala da će jednog dana u Zagrebu imati vlastiti restoran, i to s Talijanom koji će joj biti suprug. No, sudbina je htjela da tinejdžerica Ana 2000. upozna Fiorellu, s kojom je izgradila prekrasno prijateljstvo. Preko nje je upoznala i njezina brata Pasqualea, koji će joj nekoliko godina poslije, kad joj je bilo 17 godina - postati dečko, a potom i životni partner u svakom smislu riječi. Tih godina je Castelfranco Veneto bio budućnost kako za obitelj Uremović, tako i za obitelj Longobardi. I Anini iz Slavonije i Pasqualeovi roditelji iz Napulja su, naime, u taj gradić 40-ak kilometara udaljen od Venecije došli “trbuhom za kruhom”. Njihova djeca su se ondje školovala i vrlo rano su počela raditi u obližnjim trattorijama.
Slušajući naizmjenice jedno pa drugo, ugostiteljstvo, ali prije svega kuhinja, kao da im je bilo suđeno. Baš kao i njih dvoje jedno drugome. Iako je Ana završila ekonomiju, a Pasquale kemiju, po završetku školovanja napravili su karijerni zaokret. Tako je Slavonka postala profesionalna kuharica, a njezin Talijan certificirani pizzaiolo s diplomom prestižnog instituta Universita’ della Pizza, pa danas oboje kao dobro uštimani duo vode jedan od boljih zagrebačkih restorana u kojima se služe klasici talijanske kuhinje. Na tom putu pomoglo im je što su radili u različitim tipovima restorana u Veneciji, Bibioneu, Trevisu, pa čak i u Irskoj.
No, u jednom trenutku su odlučili okušati sreću u Hrvatskoj, a ubrzo se stvorila prilika koju nisu željeli propustiti: naišli su na lokal koji je dodatno razbuktao ideju o otvaranju restorana u Aninoj domovini. I tako su Ana i Pasquale na Mlinovima otvorili Papavero, kojemu je danas već osam godina. Tamo se ide kad se želi pojesti prava pizza contemporanea nadjevenu domaćim, kako talijanskim, tako i hrvatskim proizvodima. No, ako ste već čuli za Papavero Pizza & Food Lab i probali njihovu tjesteninu, tada vam je jasno zašto smo se odlučili ovu temu raditi upravo u kuhinji bračnog para Longobardi.
Naime, iako su se posljednjih godina profilirali kao jedno od ultimativnih mjesta za stvarno dobru pizzu, tjestenina je njihov jednako dobar, ako ne i bolji proizvod. Rade je ručno, po provjerenoj recepturi koju su otkrili samo za čitatelje Dobre hrane, a ovisno o sezoni i jelima na meniju igraju se raznim oblicima. Uz tjesteninu vode nas na gastro putovanje regijama Italije i otkrivaju neke nove namirnice, okuse i priče.
GNOCCHI SORRENTINA
Ovog recepta ne bi se postidjeli ni najbolji chefovi!
Pogledajte video pripremu ovog jela!
SPAGHETTI AGLIO, OLIO E PEPERONCINO
Ovo jelo nekad su jeli siromasi, a danas je na meniju mnogih poznatih restorana
CARBONARA
Napravite je kao u najboljim talijanskim restoranima i izbjegnite ovu klasičnu pogrešku!
Pogledajte video pripremu ovog jela!
LINGUINE CACIO E PEPE
Ovaj talijanski klasik malo tko zna pripremiti kako treba, no uz ovaj recept nećete pogriješiti
RAGU‘ D‘ANATRA
Onaj tko je probao ovaj talijanski klasik, ne bira više ni jedan drugi - tajna je u jednoj posebnoj namirnici
Pogledajte video pripremu ovog jela!
TAGLIOLINI U UMAKU OD GAMBERA, CHERRY RAJČICA I TAGGIASCHE MASLINA
Ovako pripremljenu tjesteninu mogli bismo jesti baš svaki dan, bez pretjerivanja!
Pogledajte video pripremu ovog jela!
PESTO E ORECCHIETTE
Za ovaj pesto kažu da je apsolutno najbolji na svijetu, rustikalan je, aromatičan i savršen za ljeto
Cijeli video specijal talijanskih klasika nastao u suradnji s Papavero Pizza & Food Labom, kao i recepte potražite ovdje!