Osim nekoliko osnovnih pravila koja nalažu da je krumpir potrebno držati na tamnom i hladnom mjestu, da mladi krumpir nije potrebno guliti prije termičke obrade i da je kockice krumpira za pire dobro početi kuhati u hladnoj vodi, postoji još nekoliko trikova koje vrlo jednostavno možete isprobati i u svojoj kuhinji, a rezultirat će još ukusnijim jelom.
Jedan od njih je i da je krumpir najbolje začiniti kad je još vruć. Budući da sadrži škrob, zahtjeva više soli nego drugo povrće, a ako ga posolite dok je još vruć, sol će lakše prodrijeti u cijeli krumpir. Upravo zato, kada radite krumpir salatu, pire ili ga samo pečete u pećnici, sjetite se krumpir začiniti odmah kako biste iz njega izvukli maksimalno okusa.
U slučaju da pečeni krumpir najviše volite u komadu, zaboravite na foliju i pecite ga oktrivenog. Premažite ga uljem, začinite, stavite u posudu za pečenje ili samo na rešetku i pecite bez dodatne zaštite. Tako ćete dobiti krumpir koji je superhrskav izvana i lijepo kremast iznutra. Da je krumpir pečen, znat ćete ako ga lagano pritisnete s nekoliko strana, a prst gotovo da vam upada u unutrašnjost krumpira.
Također, kako bi krumpir bio savršeno pečen, najprije ga kratko skuhajte u vodi u koju ste dodali prstohvat ili dva sode bikarbone, a zatim ga ubacite u pećnicu na 200 do 220 stupnjeva. Soda ikarbona će vam pomoći da dobijete lijepu, smeđu, hrskavu koricu zbog koje će krumpir biti još slasniji.
Ako, pak, više volite pržene krumpiriće od pečenih ili kuhanih, upamtite da će ih duplo prženje učiniti daleko hrskavijima nego ako ih pržite samo jednom. Ubacite ih u dobro zagrijano ulje jednom, izvadite na papirnati ubrus, kratko odmorite pa pržite ponovno. Nakon što ste ih drugi put izvadili, odmah ih posolite i protresite pa poslužite još tople.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....