FRANK MOLTER Dpa Picture-alliance Via Afp
ATP HAMBURG

Nijemac Alexander Zverev protiv Srbina Đerea lovi jubilarni 20. naslov u karijeri

Za četvrtog nositelja ovo je prvi plasman u finale nekog ATP turnira još od teške ozljede gležnja
Piše: HinaObjavljeno: 29. srpanj 2023. 19:46

Aktualni olimpijski pobjednik, njemački tenisač Alexander Zverev plasirao se u finale ATP turnira u njegovom rodnom Hamburgu, on je u polufinalu svladao mlado Francuza Arthura Filsa sa 6-2, 6-4.

Za 26-godišnjeg Zvereva ovo je prvi ulazak u finale Hamburga, a ujedno i prvi plasman u finale nekog ATP turnira još od teške ozljede gležnja koju je zadobio u polufinalu prošlogodišnjeg Roland Garrosa.

Ukupno je za Zvereva ovo 31. ulazak u finale na ATP Touru, a u nejdelju će pokušati osvojiti svoj jubilarni 20. naslov protiv srpskog igrača Lasla Đerea koji je u prvom polufinalu za samo sat vremena svladao Kineza Zhizhena Zhanga sa 6-3, 6-2.

Za Đerea, pobjednika dva ATP turnira u dosadašnjoj karijeri, ovo je peti ulazak u finale na Touru, ali prvi u 2023. godini.