GINTS IVUSKANS/AFP/PROFIMEDIA Gints Ivuskans/afp/profimedia
SVJETSKO PRVENSTVO

Švicarski hokejaši ostvarili novu uvjerljivu pobjedu na turniru, a i dalje su bez primljenog pogotka

Piše: HinaObjavljeno: 16. svibanj 2023. 22:42

Hokejaši Švicarske ostvarili su i treću pobjedu u B skupini Svjetskog prvenstva elitne divizije, nakon što su uvjerljivo sa 5-0 porazili Kazahstan.

Nakon što su u prva dva kola porazili Sloveniju (7-0) i Norvešku (3-0), Švicarci su u trećem kolu porazili Kazahstan sa 5-0 pa nakon tri kola imaju maksimalan broj bodova i 15-0 razliku pogodaka.

Tobias Geisser je u petoj minuti načeo kazahstanku mrežu, u drugoj trećini golove su zabili Fabrice Herzog (28) i Damien Riat (31), a priču su zaključili Nino Neidereiter (41) i Romain Loeffel (49) golovima u posljednjoj dionici.

U prvom današnjem susretu iz ove skupine Norveška je pobijedila Sloveniju sa 1-0, a pogodakl odluke zabio je Berg-Paulsen u 14. minuti. Norveški vratar Henrik Haukeland zaustavio je svih 18 slovenskih udaraca, dok je na drugoj strani Gašper Krošelj imao 28 obrana.

Na ljestvici skupine vodi Švicarska s devet bodova, Kanada ima osam, a Češka sedam bodova.

U skupini A Danska je pobijedila Austriju sa 6-2, dok je Mađarska porazila Francusku sa 3-2 nakon produžetaka.

Francuska je vodila 1-0 i 2-1, ali su Mađari oba puta izjednačili, a potom u drugoj minuti produžetka golom Istvana Bartalisa stigli do pobjede. Za Mađarsku su zabili i Bence Stipsicz (20) i Vilmos Gall (34), dok su na suprotnoj strani strijelci bili Charles Bertrand (17) i Louis Boudon (30).

U prvom susretu Danska je pobijedila Austriju sa 6-2. Austrija se dobro držala 50 minuta, međutim u razmaku od 51. do 57. minute, Danci su zabili tri gola i tako razriješili pitanje pobjednika.

Strijelci za Dansku bili su Ehlers (10), Andersen (34), Jensen (46, 51), Lassen (53) i Russell (57), dok su za Austriju zabili Raffl (27) i Schenider (48)

Na ljestvici vodi SAD s devet bodova, dok Danska i Švedska imaju po osam.

06. svibanj 2024 08:24