HEIKKI SAUKKOMAA/IMAGO SPORTFOTODIENST/PROFIMEDIA Heikki Saukkomaa/imago Sportfotodienst/profimedia
SVJETSKO PRVENSTVO

Danski hokejaši slomili Austrijance u završnici susreta, Norvežani svladali Sloveniju

U drugom susretu iz ove skupine večeras se sastaju Francuska i Mađarska
Piše: HinaObjavljeno: 16. svibanj 2023. 18:58

U susretu 3. kola A skupine Svjetskog prvenstva elitne divizije u hokeju na ledu, Danska je pobijedila Austriju sa 6-2, dok je u dvoboju iz B skupine Norveška porazila Sloveniju sa 1-0.

Austrija se dobro držala 50 minuta, međutim u razmaku od 51. do 57. minute, Danci su zabili tri gola i tako razriješili pitanje pobjednika.

Strijelci za Dansku bili su Ehlers (10), Andersen (34), Jensen (46, 51), Lassen (53) i Russell (57), dok su za Austriju zabili Raffl (27) i Schenider (48).

U drugom susretu iz ove skupine večeras se sastaju Francuska i Mađarska.

U susretu iz B skupine Norveška je pobijedila Sloveniju sa 1-0, a pogodakl odluke zabio je Berg-Paulsen u 14. minuti.

Norveški vratar Henrik Haukeland zaustavio je svih 18 slovenskih udaraca, dok je na drugoj strani Gašper Krošelj imao 28 obrana.

Večeras se još sastaju Švicarska i Kazahstan.

26. travanj 2024 10:43