Luka Bukić
 DAMIR KRAJAC/CROPIX
ODLIČNA PROVJERA

Jedina hrvatska momčad koja ide na Olimpijske igre u sve boljoj formi: Dobili Mađare usred Budimpešte

Izbornik Ivica Tucak je ispao kao prorok. Na dva nedavna poraza od Mađara samo je odmahnuo rukom...
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 03. srpanj 2021. 22:20

MAĐARSKA – HRVATSKA 11:13 (2:2, 3:4, 3:3, 3:4)

BUDIMPEŠTA – Plivalište Alfred Hajos. Suci: Galkin i Gomez.

MAĐARSKA: V. Nagy (8 obrana), Angyal, Manhercz 3, Zalanki 3, Vamos 2, Konarik 1, Pohl, Jansik, Erdelyi 1, Pasztor 1, Mezei, Nemet, Levai. Izbornik: Tamas Marcz.

HRVATSKA: Bijač (1 obrana), Macan, Fatović 1, Lončar 1, Joković 2, Bukić 3, Vukičević 2, Bušlje 2, Benić, Vrlić 1, Obradović 1, Garcia, Marcelić (7 obrana). Izbornik: Ivica Tucak.

PETERCI: Mađarska 1-1, Hrvatska 0-1. TRI PREKRŠAJA: Pasztor (22), Macan (31), Garcia (31), Manhercz (32), Obradović (32). REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Mađarska 5-15, Hrvatska 8-16.

--------------------------------------------

Vaterpolska reprezentacija Hrvatske nalazi se pred osvajanjem Beni kupa u Budimpešti nakon što je nadigrala Mađarsku s 13:11 u 2. kolu. Osim što se revanširala Mađarskoj za dva poraza prošlog tjedna u Šibeniku, Hrvatska je zasjela na 1. mjesto i ako u posljednjem kolu ne izgubi od Rusije, vratit će se u Zagreb s trofejem.

Naš izbornik Ivica Tucak je ispao kao prorok. Na dva poraza od Mađara reagirao je odmahivanjem ruke, obrazloženjem da se više radilo na fizici nego na taktici, te da će Barakude već u Budimpešti pokazati znatno višu razinu igre. Najprije je pala Španjolska, sada i Mađarska, aktualni europski prvak. I to prilično uvjerljivo.

Naime, kad je Maro Joković pogodio za 2:3 u 9. minuti naši vaterpolisti više nisu ispuštali vodstvo. Mađari su samo dvaput uspjeli izjednačiti, posljednji put za 5:5 preko Konarika u 16. minuti. Kad je Bušlje tri sekunde prije kraja druge četvrtine iskoristio igrača više za 5:6, Hrvatska se više nije osvrnula.

Pokušala je Mađarska na kraju s presingom, pokušali su napraviti čudo u kratkom vremenu, no naši su igrači ostali mirni. Na svako približavanje na jedan razlike, uslijedio je odgovor. Kad bi zabio Vamos, reagirao je Fatović, a na novi gol Vamosa iz peterca, konačan rezultat postavio je Bukić, svojim trećim pogotkom.

Dvoboj s Rusijom igra se u 11 sati. Za Rusiju nas vežu posebne uspomene od traumatičnih olimpijskih kvalifikacija u Rotterdamu kad smo ih dobili nakon maratonskog izvođenja peteraca. Dobro da su Barakude prošle, inače bi Hrvatska u Tokiju bilo bez ijednog momčadskog ili ekipnog predstavnika.

Rezultati, 1. kolo: Mađarska – Rusija 19:14, Hrvatska – Španjolska 15:11. 2. kolo: Španjolska – Rusija 15:11, Hrvatska – Mađarska 13:11. Poredak: 1. Hrvatska 6, 2. Mađarska 3, 3. Španjolska 3, 4. Rusija 0.

23. svibanj 2024 03:21