Hrvatska odbojkaška reprezentacija (14. lipnja 2023.)

ZVONKO PAVIC Cropix
ZLATNA EUROPSKA LIGA

Hrvatski odbojkaši ostvarili drugu pobjedu: Nakon Finske, Juričićevi izabranici srušili i Belgiju

Hrvatski odbojkaši će sljedeće dvije utakmice odigrati za tjedan dana, 24. i 25. svibnja
Piše: HinaObjavljeno: 18. svibanj 2024. 20:48

Hrvatski odbojkaši ostvarili su i drugu pobjedu na turniru Zlatne Europske lige u finskom Tampereu, gdje su u subotnjem dvoboju svladali reprezentaciju Belgije sa 3-1 (-21, 24, 22, 24).

Kao i dan prije protiv domaćina turnira, reprezentacije Finske, izabranici Igora Juričića izgubili su prvi set (21-25), a onda su u vrlo neizvjesnom i izjednačenom dvoboju osvojili preostale tri dionice, spasivši set-loptu u drugom setu.

Belgijci su bili jedan poen od vodstva 2-0 u setovima, ali su hrvatski odbojkaši kod zaostatka 23-24 nanizali tri poena i izjednačili na 1-1. Hrvatska je bolju igru u trećem setu i konstantno vodstvo okrunila osvajanjem te dionice s 25-22, iako su Belgijci došli do 20-21 i zaprijetili preokretom.

U izjednačenom četvrtom setu Hrvatska je uspjela doći do dvije meč-lopte (24-22), ali su se Belgijci izvukli i izjednačili na 24-24. No, sljedeća dva poena odlaze na stranu hrvatskih odbojkaša, a time i pobjeda za odličan start u Zlatnoj Europskoj ligi. Hrvatska je prva od 12 reprezentacija koja je došla do dvije pobjede i nakon prvog kruga natjecanja će zasigurno biti među četiri najbolje plasirane reprezentacije.

Hrvatski odbojkaši će sljedeće dvije utakmice odigrati za tjedan dana, 24. i 25. svibnja, na turniru u Rumunjskoj, protiv domaće reprezentacije i izabrane vrste Portugala.

18. svibanj 2024 20:49