JURE MISKOVIC Cropix
24. kolo Prvenstva Hrvatske

Zadar, Split i Cedevita opravdali uloge favorita i slavili na domaćim terenima, pobjedu upisao i Dinamo

Najneizvjesnije je bilo u zagrebačkom Domu sportova, gdje je Cedevita Junior preokretom došla do pobjede
Piše: HinaObjavljeno: 13. ožujak 2024. 21:20

Košarkaši Zadra, Splita i Cedevite Junior opravdali su ulogu favorita u utakmicama 24. kola Prvenstva Hrvatske u kojem su kao domaćini ostvarili pobjede.

Najneizvjesnije je bilo u zagrebačkom Domu sportova, gdje je Cedevita Junior preokretom došla do pobjede nad Šibenkom sa 96-89 (25-23, 25-28, 20-19, 26-19). Šibenčani su u zadnju minutu ušli s prednošću 89-87, da bi do kraja dvoboja domaća momčad napravila seriju 9-0 u kojoj je posljednjih pet poena postigao Kevaughn Allen, sve s crte za slobodna bacanja. Allen je završio dvoboj s 33 poena, dok je Ivan Karačić spojio 18 poena i 11 skokova. Kod Šibenčana je najbolji bio Đorđe Topalović s 25 poena.

Najuvjerljiviji je bio Zadar koji je sa 92-69 (17-17, 24-12, 30-15, 21-25) bio bolji od Dubrave u dvorani "Krešimir Ćosić". Patrik Jambrović je za Zadrane ubacio 18 poena, a Juan Davis je završio sa 16 poena.

Split je na Gripama svladao sinjskog Alkara s 89-68 (19-13, 23-26, 23-15, 24-14), a strijelce domaće momčadi predvodio je Shannon Shorter s 18 poena. James Funderburk je ubacio 14, a Lewis Sullivan 13 poena za Splićane. U sinjskoj momčadi najbolji su bili Trevante Anderson s 12 i Kuol Alok s 11 poena.

Košarkaši DepoLink Škrljeva svladali su Bosco sa 107-87 (26-24, 25-13, 22-24, 34-26) u srijedu u novozagrebačkom naselju Trnsko u dvorani Boško Božić-Pepsi.

Noa Svoboda je s 31 poenom bio najbolji strijelac utakmice, a Vigo Bart je za goste s Kvarnera postigao 18 poena. Bruno Bubalo je s 20 poena bio najbolji strijelac Bosca.

Košarkaši zagrebačkog Dinama pobijedili su Dubrovnik s 87-70 (25-28, 17-22, 29-8, 16-12) zahvaljujući preokretu u trećoj četvrtini dvoboja 24. kola Prvenstva Hrvatske.

U tom su dijelu dvoboja izabranici Josipa Sesara ubacili 29 koševa, a suparnicima dopustili svega osam poena te su zaostatak od osam koševa na poluvremenu pretvorili u prednost od 13 poena za posljednjih deset minuta.

Ivan Vučić je s 18 koševa, 11 skokova i šest asistencija bio najbolji kod Dinama, za koji su po 16 poena ubacili Ivan Novačić i Ivan Vrgoč. Strijelce Dubrovnika predvodio je Roko Gizdavčić s 21 košem.

10. svibanj 2024 16:08