ČELNICI MOSTA

Petrov i Grmoja o odluci Ustavnog suda: ‘Vladajuća struktura je očajna. Rade od ljudi idiote‘

‘Ovakav sud nam ne treba, štetočina je za naše društvo i ne smije postojati‘, smatra Petrov

Nikola Grmoja i Božo Petrov

 Goran Mehkek/Cropix/Cropix

Predsjednik Mosta Božo Petrov gostovao je u Dnevniku Nove TV te komentirao odluku Ustavnog suda koji je odbacio inicijative Mosta o ukidanju covid potvrda i "stožerokracije".

''Danas se dogodila situacija u kojoj deset kvazi ustavnih stručnjaka kaže da bolje razumije Mostovu inicijativu od 400.000 ljudi i onda protiv njih donesu odluku jer navodno tih 400.000 ne razumije pet rečenica, procjenjuju da su ljudi - glupi", rekao je predsjednik Mosta Božo Petrov.

''Bezobzirno, arogantno, bezobrazno. Ustavni suci nisu nikakvi suci. Većina njih nije nogom kročila u sud, u životu nisu vodili nijedan sudski predmet nego su birani političkom linijom", napominje Petrov.

Smatra da je dobro da se to dogodilo. "Bitno je da ljudi vide tko ostane na vlasti kada na dan izbora ostanu u kućama. Onako kako je rimski car Kaligula imenovao svog konja za senatora, tako može i Andrej Plenković imenovati i konja i tovara na mjesta ustavnih sudaca", oštro je rekao.

Napominje da to nije kraj priče i da čekaju jesen jer smatra da ljudi ne smiju biti ostavljeni. "Rade od ljudi idiote u ovoj državi, njih se treba prozvati", istaknuo je. Napomenuo je da su bila jasna referendumska pitanja.

Osvrnuo se i na Milanovićevu izjavu o ukidanju Ustavnog suda.

"Ovakav sud nam ne treba, štetočina je za naše društvo i ne smije postojati. Građani trebaju izaći i glasati", smatra Petrov. Nije htio otkriti svoje nove akcije. "Bit će zanimljivo odgovoriti ukoliko ponovno pokušaju ukidati slobodu i prava građana", kazao je.

Prokomentirao je i status stranke u kojoj ističu da treba skinuti HDZ s vlasti. "Čekamo izbore. Nismo oni koji će raditi revolucije, već ćemo u skladu sa zakonima pokazati tko vodi državu. Mi brate možemo stajati sa strane da se sami ubiju. Ovo što rade danas je katastrofa", zaključio je Petrov.

Grmoja: Vladajuća struktura je očajna

Ovo je jedan presedan, skandal nad skandalima, mislim da je sada i zadnjem naivcu u Hrvatskoj jasno koliko su naše institucije okupirane i zapravo da je ovakav Ustavni sud samo simptom zarobljene države, rekao je Nikola Grmoja, zastupnik Mosta, u središnjem Dnevniku HTV-a komentirajući odluku Ustavnog suda.

- Ovo naše ustavotvorno pitanje je bilo ustavno neoborivo, i samo obrazloženje koje kaže da su ga srušili zato što ljudi nisu znali što potpisuju. Otkud pravo ustavnim sucima da procjenjuju što su ljudi znali ili nisu znali? Oni su poručili 400.000 ljudi da su glupi, da nisu razumjeli naše referendumsko pitanje, ali ovo mene zapravo raduje jer je pokazatelj koliko je korumpirana vladajuća struktura očajna kada se odlučila na jedan ovako skandalozan potez, poručio je Grmoja.

Uvjeren je da bi ishod bio isti bez obzira na to kako su formulirali referendumska pitanja.

- Mi znamo kako je sastavljen ovaj Ustavni sud, tko u njemu sjedi, ljudi koji su se lažno predstavljali u Austriji, kumovi Branka Bačića i Vladimira Šeksa. Ljudima želim poručiti, mi sada imamo koronu oko nas, nitko o tome ne priča otkako je počeo rat u Ukrajini i to je zapravo pokazatelj da smo cijelo vrijeme bili u pravu, da je troje ili četvero ljudi odlučivalo o našim ljudskim pravima i slobodama, rekao je Grmoja.

Poručio je kako građane neće napustiti te da se borba nastavlja najesen.

- Nećemo dopustiti da im se uskraćuju ljudska prava i slobode. Pozivam sve građane da nam se pridruže i da nastavimo ovu borbu za njihova prava, rekao je Grmoja.

- Vidjet ćemo što u ovom trenutku možemo napraviti. Mislim da je svima jasno, dok ne maknemo s vlasti one koji su okupirali sve institucije, koji su iskadrovirali Ustavni sud, koji su koronu koristili za svoje političke svrhe, vrijeme je da prestanemo s dvostrukim kriterijima i oslobodimo ovu državu te stranačke stege i zarobljenosti u koju su je stavile političke elite, zaključio je Grmoja.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
Linker
30. rujan 2023 15:47