NEVJEROJATNO

Pernar je živio u Zambiji, htio je pošto-poto na sudu nauditi zatočenim Hrvatima. Evo koliko je novca potrošio

Pred sudom druge države htio je izgaditi ljude koji su poštovali proceduru i samo htjeli posvojiti djecu

Ivan Pernar pred sudom

 /Jutarnji List

Ivan Pernar, koji je svjedočio protiv Hrvata u Zambiji i pokušao im pravno napakostiti, je prilično dugo čekao u Zambiji svoj trenutak u kojem će pred sudom druge države izgaditi ljude koji su poštovali proceduru i samo htjeli posvojiti djecu.

A mnogi su se pitali i koliko je novca potrošio za taj svoj ‘rat‘. Stoga su novinari kontaktirali Ivana Pernara te su ga upitali koliko su ga izašli troškovi putovanja.

"Karta od Lusake do Beča je 500 eura. Smještaj koji trenutno plaćam u Ndoli je 250 kvača na noć, to je oko 13 dolara. Ako jedem za ručak game meat (meso od bizona s rižom i salatom od zelja) plus pivo, to je 140 kvača odnosno sedam dolara. Zapravo, je jeftinije živjeti u Zambiji nego u Hrvatskoj", tvrdi Pernar za Dubrovački dnevnik.

"Ako jedete lokalno voće, veliki ananas je 20 kvača, to je otprilike jedan dolar, kilogram rajčica je također 20 kvača. Piva u restoranu je 20 kvača (dolar), a u dućanu 10 kvača (pola dolara). Uglavnom, jeftinije je nego život u Hrvatskoj", kazao je Pernar koji tvrdi - put ga je koštao manje nego da je došao u Dubrovnik.

"Tri noći u hotelu u Dubrovniku koštale bi me kao mjesec dana udobnog života ovdje" kazao je Pernar.

Zastupnica Možemo! Sandra Benčić je također komentirala i svjedočenje Ivana Pernara protiv hrvatskih posvojitelja na sudu u Zambiji rekavši da "u hrvatskom jeziku ne postoji riječ za to". Nismo imali prilike susretati se s takvim namjernim, ciljanim zlom, istaknula je, piše Slobodna Dalmacija.

Pernar je, podsjetimo, sudu rekao da je jedan uhićeni Hrvat rođen kao žena, a sad tvrdi da je muškarac. Kazao je i da kao transrodna osoba ne može posvojiti dijete. Pernar je napravio pravu dramu sudu, derao se i urlao.

Stručnjaci su u više navrata rekli da su transrodne osobe sasvim sposobne da budu roditelji i da to nigdje u Europi nije zakonom zabranjeno. Takve osobe prolaze kroz tranziciju i procjenu stručnjaka, među kojima sigurno nije Pernar.

Pernar je kazao i da mu je ta transrona osoba susjed u Zagrebu te da se kandidirao na izborima.

Mnogi su komentirali da moraš zaista biti posebna osoba kad odeš u Afriku, tamo plaćaš smještaj i sam se nudiš da svjedočiš u korist tužitelja. No, očito je i sutkinja prozrela Pernara i njegovo svjedočenje nije koristilo u osudi. Naprotiv, sutkinja je ekspresno oslobodila Hrvate, a oni su se u subotu sa svojom posvojenom djecom vratili u Hrvatsku.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
Linker
29. travanj 2024 07:14