Woke je društvena zaraza. Ideologija koja nas želi preodgojiti kroz popularnu kulturu, falsificira povijest, a Tomislav Tomašević, gradonačelnik Zagreba, najistureniji je hrvatski woker.
Tako kaže Matija Štahan, politički i društveni komentator, konzervativni intelektualac, široj javnosti možda najpoznatiji kao jedan od komentatora HRT-ove emisije Peti dan.
Novinar Filip Pavić i Matija Štahan u novoj epizodi podcasta Jutarnjeg lista ‘Na aparatima‘ razgovaraju o woke kulturi, hrvatskim wokerima, mladim konzervativcima, kulturi otkazivanja i zašto u javnosti postoji percepcija da intelektualci mogu biti samo ljevičari,.
"U jugoslavenskom, komunističkom kontekstu samo su ljevičarski intelektualci mogli biti u javnosti, pa i na sveučilištu i drugim institucijama koje su okupirali. Ali u zadnjih 30 godina, u Hrvatskoj, došlo je do pluralizacije pa sada i konzervativni intelektualci mogu biti na sceni", kaže on.
Na pitanja što točno zamjera, kao konzervativac, woke idologiji, Štahan kaže da je woke postao alat indoktrinacije.
"Neke indoktrinacije su društveno korisne, a neke su destruktivne i ne koreliraju sa stvarnošću. Woke na želi preodgojiti kroz popularnu kulturu. Na povijesnoj razni, često pribjegavaju krivotvorinama. Recimo, uzmu neku povijesnu ličnost i pretvore ga u pripadnika manjine, to je smiješno i pogrešno", govori.
Što je točno "woke društvena zaraza", zašto je opasna, kako u Hrvatskoj funkcionira "kultura otkazivanja" i zašto vjeruje da postoji mainstream medijska netrpeljivost prema konzervativnim fenomenima, Štahan na sve to odgovara u novoj epizodi podcasta ‘Na aparatima‘ koju možete pogledati na YouTube kanalu Jutarnjeg lista.