Napreduju radovi na Pelješkom mostu - iz mora su se nedavno preselili na površinu. Danonoćno na njima radi više od 600 radnika koji su se dobro uklopili u suživot s mještanima Komarne. Na njihovu inicijativu održana je akcija čišćenja tog mjesta, piše HRT.
Stupovi Pelješkog mosta rastu kao gljive poslije kiše - i oni na moru i oni na kopnu.
- Od toga su najviše napredovali stupovi na stupnom mjestu sedam i osam. Još radimo broj šest i devet i stup kopneni broj dva, on je stigao do kote na kojoj se već može montirati rasponska konstrukcija - rekao je Jeroslav Šegedin, predstavnik Hrvatskih cesta na gradilištu Pelješkog mosta.
Sve je to djelo ruku 620 radnika kineske kompanije, među kojima je oko 80 hrvatskih državljana.
- Imamo i slučajeva da se radi čak i 24 sata kako bi se postigla potrebna dinamika da radovi koji slijede ne kasne u početku - dodaje Šegedin.
I slobodne aktivnosti kineskih radnika su radne. Tako su se uključili u akciju čišćenja Komarne. Akcija je održana na plaži na koju je nedavno more izbacilo najviše otpada.
- Oni su se u potpunosti socijalizirali s našom malom zajednicom i na njihovu inicijativu organizirano je čišćenje mjesta - kaže Jasminka Brljević iz Komarne.
- Danas je u Kini običaj čistiti oko kuće i mi želimo čistiti i ovdje - kaže Cheng Yang, radnica CRBC-a na gradilištu Pelješkog mosta.
- Želimo da Komarna u kojoj živimo bude čista - dodaje njezina kolegica Zheng Huiting za HRT.
A živjet će ondje sve dok most prometno ne spoji kopno i Pelješac - što bi trebalo biti za godinu i pol.
Naš fotoreporter snimio je akciju čišćenja kao i veliki transparent na kojem stoji kineski i hrvatski natpis: 'Lijepoj Komarni, želimo sretnu Kinesku novu godinu!'.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....