PREKINUT NIZ

ĐOKOVIĆ NEPOBJEDIV U PEKINGU Nole uzeo četvrtu titulu, Nadal ostao bez 'break-prilike'

Bio je ovo čak 38. međusobni meč ove dvojice velikih rivala i 16. pobjeda Đokovića kojom je prekinuo niz od tri uzastopna poraza od Nadala

Srpski tenisač Novak Đoković pobjednik je velikog ATP turnira u Peking, on je u finalu svladao Španjolca Rafaela Nadala sa 6-3, 6-4. Noletovu je ovo četvrti naslov u Pekingu, najbolji je bio i 2009., 2010., te 2012. godine. No, usprkos ovom trijumfu Đoković će na novoj ATP ljestvici u ponedejljak prvo mjesto prepustiti upravo Nadalu.

U meču koji je trajao jedan sat i 27 minuta igre Đoković je u dva navrata oduzeo servis svom suparniku, u drugom gemu prvog seta i prvom gemu drugog seta. S druge strane, Nadal nije izborio niti jednu break-priliku.

Bio je ovo čak 38. međusobni meč ove dvojice velikih rivala i 16. pobjeda Đokovića kojom je prekinuo niz od tri uzastopna poraza od Nadala. Prethodno ovom meču Španjolac je dobio šest od posljednjih sedam međusobnih mečeva.

Đokoviću je osvojeni naslov četvrti u Pekingu , kao i četvrti ovosezonski i 38. ukupno u karijeri.