TEŠKA POBJEDA

Vrijedna dva boda Koprivničanki u Ligi prvaka

Podravka Vegeta u 2. kolu A grupe slavila protiv norveškog doprvaka Byasen 32-31 (13-16)
Koprivnica, 311009.U sportskoj dvorani u Koprivnici igra se utakmica A skupine Lige prvakinja izmedju RK "Podravka Vegeta" i norveskog "Byasen"-aNa slici: Andrea PenezicFoto: Robert Sostaric / Cropix
 Robert Sostaric / Cropix / Robert Sostaric

KOPRIVNICA - Podravka Vegeta u 2. kolu A grupe Lige prvakinja osvojila je dva boda u susretu s norveškim doprvakom Byasen. Rezultat utakmice je 32-31, poluvrijeme 13-16, vodstvo Byasena.

U utakmici punoj preokreta odlučile su zadnje minute u kojima je Podravka Vegeta ipak imala više koncentracije. Byasen je nastupio bez svoje reprezentativne golmanice Grimsoe, koja je oboljela od svinjske gripe, a Podravka Vegeta bez desnog krila Gaće.

No, kod Podravke se taj manjak manje osjećao. Najbolje igračice kod Podravke Vegete bile su Jelčić, koja je skupila 22 obrane plus jedan obranjeni sedmerac, te Pasičnik, koja je postigla 10 golova, od toga jedan sa sedam metara. Kod Bysaena odlična je bila reprezentativno lijevo krilo Herrem sa 9 golova. Podravka Vegeta u u Koprivnici u 3. kolu dočekuje danski Viborg. (Ivo Čičin-Mašansker/EPEHA)

PODRAVKA VEGETA - BYASEN 32-31 (13-16)

KOPRIVNICA - Dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 1000. Sutkinje: Charlotte i Julie Bonaventura (obje Francuska); delegat EHF-a: Dragan Načevski (Makedonija).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (-+0), Jelčić (22+1); Vukojević, Koľnjak, Petković 4, Lovrak 2, Zebić 2, Dragiąić, Poljak, Šerić 5, Pasičnik 10(1), Tatari 1, Penezić 7.

BYASEN: Furunes (4+-), Hjemeland (12+0); Frafjord 3, Wibe 2, Snorroeggen 1, Harsker 1, Lorentsen, Alstad 7(1), Henriksen 1, Svestad 3, Molid, Toumi, Zamorska 1, Herrem 9.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 1(1), Byasen 2(1). ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 4 minute (Vukojević i Šerić po 2), Byasen 4 minute (Frafjord i Haarsaker po 2). IGRAČICA UTAKMICE: Ivana Jelčić (Podravka Vegeta).

28. travanj 2024 00:45