NIŠTA OD MEDALJE FAKA

UŽIVO: Jakov Fak sa četiri minute kazne završio 51.

Zlato je osvojio Norvežanin Svendsen, srebro je otišao legendarni veteran Bjoerndale, a treći u istom vremenu s Norvežaninom Bjelorus Novikov

Jakov Fak osvojio je broncu na Zimskim olimpijskih igrama u biatlonu na 10 kilometara. To je bilo prije četiri dana. Danas je potpuno rasterećen u pohodu na novu medalju u pojedinačnoj utrci na 20 kilometara.

- Ovo je najsretniji dan u mojem životu. Pružili ste mi čast da nosim zastavu na otvaranju i nadam se da sam ovim tu čast i opravdao. Znao sam da će sve biti u redu ako odradim utrku kao što sam trenirao posljednjih dana. To mi je i uspjelo pa se nadam da su svi zadovoljni kao i ja - rekao je nakon osvajanja bronce hrvatski nordijac.

Inače za one koji manje poznaju Jakova Faka i njegovu karijeru, večeras nastupa u svojoj najjačoj disciplini.

- Teško je reći što očekivati, no ovaj dan pauze mi je dao vremena za analizu pogrešaka koje sam napravio. Imao sam vremena za svaki detalj - kaže Fak, koji ima startni broj 29.

Utrka počinje u 22.30 sati, a prijenos uživo pratite na portalu Jutarnji.hr.

Tijek utrke za muške, pojedinačno, 20 kilometara:

Na kraju utrke na 20 kilometara Jakov Fak je osvojio 51. mjesto od 88 natjecatelja.

Jakov Fak ipak je ispao iz Top 40 biatlonaca i neće osvojiti bodove za Svjetski kup jer je trenutno 45.

Još desetorica biatlonaca prošla su ciljem brže od Jakova Faka i sada je Hrvat na 35. mjestu.

Fak je trenutno 25.

Fak je prošao kroz cilj kao 18. u zaostatku za Norvežaninom Svendsenom +5:35,5minute. Do kraja još ima mnogo natjecatelja, ali realno bi treba završiti oko 35. mjesta.

Bjelorus Novikov prošao je ciljem u jednakom vremenu kao i legendarni Norvežanin Bjoerndalen +9.5, ali je pogodio svih 20 meta. Novikov je tako Ustjugova dao drvenu medalju.

Svendsen je završio u vremenu 48:22,5 i promašio je jednu metu, dok je drugi Bjoerndalen sa +9,5 sekundi zaostatka i 2 minute kazne. Broncu trenutno drži Ustjugova sa zaostatkom od +49,3 sekunde.

Jakov Fak je na posljednjem gađanju promašio dvije mete. U stojećem položaju je kiksao i zaradio 2 minute kazne. Hrvat drži ukupno 17. mjesto.

Norvežanin Svendsen prolazi kroz cilj kao prvi, ali Bjoerndalen leti stazom i prestigao je Rusa Ustjugova.

Hrvatski biatlonac nakon trećeg gađanja drži 15. poziciju. Jakov Fak nije promašio nijednu metu.

Nakon polovice utrke Fak je na 23. mjestu.

Jakov Fak je na drugom gađanju promašio još jedan hitac i dobio je novu minutu kazne.

Nakon 10 kilometara vodi Norvežanin Svendsen ispred Hurajta i Ustjugova, a Bjoerndalen je četvrti.

Nakon prvog prolaza Jakov Fak je 21. Promašio je jednu metu i zaradio kaznu od jedne minute.

Startao je i jedini hrvatski predstavnik u ovoj disciplini Jakov Fak.

Poljak Sikora je već na prvom pucanju. Promašio je posljednji, peti hitac i dodana je jedna minuta kazne.

Počelo je natjecanje. Natjecatelji kreću svakih 20 sekundi, a prvi je krenuo Poljak Tomasz Sikora. Kao 12. krenuo je legendarni Norvežanin Ole Einar Bjoerndalen.

29. travanj 2024 21:26