SKI SKOKOVI

Thomas Morgenstern slavio u japanskom Sapporu

Morgenstern je potvrdio da mu skakaonica Okurayama jako odgovara, budući je na njoj u karijeri prethodno slavio u već dva navrata

Austrijanac Thomas Morgenstern slavio je na 15. ovosezonskom natjecanju Svjetskog kupa u skijaškim skokovima, održanog na skakaonici Okurayama u japanskom Sapporu.

Nakon prve serije uvjerljivo je vodstvo imao domaći predstavnik Noriaki Kasai (38) skokom od 135.5 metara, ali je u drugoj seriji japanski veteran kiksao, skočio je na tek 112.5 metara i na kraju završio na šestom mjestu.

Morgenstern je na kraju slavio ujednačenim skokovima od 131.5 i 131 metra i 271.5 osvojenih bodova, ispred Nijemca Andreasa Wanka (126 i 136.5 metara) i Japanca Daikija Ita (133 i 128 metara).

Morgenstern je 14. pobjedom u karijeri potvrdio da mu skakaonica Okurayama jako odgovara, budući je na njoj u karijeri prethodno slavio u već dva navrata, dok se još tri puta penjao na pobjedničko postolje (dva druga i jedno treće mjesto).

Petim osvojenim mjestom Švicarac Simon Ammann preizeo je vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa ispred Austrijanca Gregora Schlierenzauera koji nije niti doputovao u Sapporo.