NA RUBU INCIDENTA

SERIJA IZJEDNAČENA Medvjedi poraženi u produžetku, Austrijanci teško ozljedili Kristana!

Prvak iz 2011. godine slavio je nakon manje od dvije minute produžetka, nakon što je Thomas Raffl pogodio iz kaznenog udarca, koji je skrivio David Brine
 Ronald Gorsic / CROPIX

Thomas Raffl je u 78. sekundi produžetka realizirao kazneni udarac koji je skrivio David Brine i Red Bull je pobjedom 4-3 izjednačio četvrtfinalnu seriju (1-1). Medvjede uz poraz posebno boli i brine ozljeda vratara Roberta Kristana iz 37. minute.

Konstantno nasrtanje bikova u vratarev prostor i 'čačkanje' Kristana nastavilo se i u drugoj utakmici te je rezultiralo ozljedom Medveščakova vratara. Popularni Liks je zbog primljenog udarca u glavu preventivno odvezen u salzburšku bolnicu (zamijenio ga je Ouzas), ali posljedice potresa mozga znat će se tek nakon detaljnog pregleda u Zagrebu. U Medveščaku sumnjaju da je Welser namjerno želio ozlijediti Kristana kao dio taktike njihovog trenera Pierrea Pagea. Treća utakmica već je u četvrtak (19.15) u Ledenoj dvorani.

Ionako nervozna i fizička četvrtfinalna serija u Salzburgu se dodatno zapjenila (ukupno 42 minute kazne) pa je već u sljedećem napadu Kyle Greentree na led pored bande složio vratara austrijske momčadi Brucklera, proradile su i šake, pa su na klupi za kažnjene završila po trojica iz Red Bulla (uključujući Welsera koji je tijelom naletio na Kristana) i Medveščaka.

Zagrebački hokejaši odbijali su se predati te su u svakoj trećini izjednačavali. Gal Koren je u 12. minuti prvi zahvatio pak koji se odbio od bande, najbolji strijelac kluba Greentree je u 36. (12 sekundi prije nego što su ozlijedili Kristana) bio snalažljiv u blizini gola, dok je Andy Sertich pogodio s plave linije u 49. Druga dva pogotka postignuta su s igračem više. Ipak, najviše se pričalo o golu bikova za 2-1. Richmond je pogodio iskosa, a suigrač je stajao između Kristanovih leđa i vrata.