VN SINGAPURA

Sebastian Vettel osvojio prvo mjesto

AP

Aktualni svjetski prvak u Formuli 1 Sebastian Vettel osvojio je prvo mjesto na VN Singapura. Mladi vozač utrku je završio ispred Jensona Buttona.

Treće mjesto pripalo je Marku Webberu, dok je na četvrtom završio Fernando Alonso.

USKORO OPŠIRNIJE

Schumacher neozlijeđen nakon udara u zid

Sedmerostruki svjetski prvak u Formuli 1, 42-godišnji njemački pilot Mercedes GP-a Michael Schumacher, neozlijeđen je prošao nakon neugodne nesreće na polovini utrke za Veliku nagradu Singapura.

Iz zasad nerazjašnjenih razloga najstariji je vozač u natjecanju zapeo za kotač najmlađega, Sauberova Sergija Pereza, odletio u zrak, izgubio kontrolu i potom se frontalno zabio u zid.

Premda je izlijetanje izgledalo vrlo opasno, nakon nekoliko je sekundi Schumacher izašao iz bolida bez ičije pomoći i odšetao do boksa.

Sve se odigralo u 30. od 61 kruga utrke. Nepuna se četiri kruga na stazi potom vozilo za sigurnosnim automobilom, koji je morao izaći zbog krhotina sa Schumacherova Mercedesa.

Tako je i četvrtu godinu zaredom na Velikoj nagradi Singapura, prvi put voženoj 2008. godine, na stazu izašlo sigurnosno vozilo.

05. listopad 2024 20:31