AMERIKANCU ZLATO

OSMA MEDALJA ZA SLOVENIJU U SOČIJU Boarder Žan Košir osvojio srebro u paralelnom slalomu

Koširovo srebro osma je slovenska medalja u Sočiju, a druga srebrna. Imaju i dva zlata, te četiri bronce.

Amerikanac s ruskim državljanstvom Vic Wild (27) i Austrijanka Julia Dujmovits (26) osvojili su naslove olimpijskih pobjednika u paralelnom slalomu u daskanju na snijegu (snowboard) na ZOI u Sočiju.

Wild je do svog drugog zlata na ovim ZOI, najbolji je bio i u paralelnom veleslalom nadmašivši u finalu Slovenca Žana Košira od kojega je bio brži u obje finalne vožnje, u prvoj za 12, a u drugoj za 11 stotinki. I Koširu je ovo druga medalja osvojena u Ekstremnom parku na Rosi Hutor, u paralelnom veleslalomu je bio brončani.

Bronca u konkurenciji skijaša pripala je Austrijancu Benjaminu Karlu koji je u dvoboju za treće mjesto svladao Talijana Aarona Marcha.

Kod skijašica Dujmovits je u finalu svladala srebrnu Njemicu Anke Karstens od koje je bila brža za 60 stotinki, dok je broncu osvojila još jedna Njemica Amelie Kober koja je u dvoboju za treće mjesto nadvisila Talijanku Corinnu Boccacini.

Inače, paralelni slalom je na ovim Igrama po prvi put u programu ZOI.

08. svibanj 2024 14:36