Kostelić 16., slavlje Cuchea u Kitzbühelu

Ivica zadovoljan, Natko završio na boku
Croatia's Ivica Kostelic clears a gate during the 2nd round of the FIS World Cup Men's Super combined-Slalom in Wengen on January 15, 2010. AFP PHOTO / FRANCK FIFE

ZAGREB - Superveleslalom je tradicionalno prva disciplina u kojoj se dijele bodovi u Kitzbühelu. Spust, skijaška formula 1, na rasporedu je u subotu (11.30), a u petak je pred najboljima bio izazov spuštanja na skraćenom Streifu.

Ivica Kostelić otvorio je tjedan utrka na Hahnenkammu 16. mjestom (+0.77), a samo destinku bolje vrijeme donijelo bi mu 11. poziciju...

- Zaostaci su mali, a stotinke ovaj put nisu bile na mojoj strani. No, vratit će se one na nekoj od sljedećih utrka, tako vam je to u Svjetskom kupu. Jako sam zadovoljan kako sam prošao stazu - izjavio je Ivica Kostelić nakon utrke i dodao:

- Na redu je spust, a ja želim ponoviti vožnje s treninga.

S novih 15 bodova zadržao je osmo mjesto u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa, dok je Natko Zrnčić Dim pao na 40. jer je ostao bez bodova. Pogreška nakon prvog prolaznog vremena uništila je snove o dobrom rezultatu. Završio je na 31. mjestu (+1.71), osam stotinki iza Perka koji je osvojio jedan bod.

- Opet sam završio na boku i izgubio previše vremena. Valjda se to neće ponoviti u spustu.

Švicarac Didier Cuche (1:17.94) ukrao je Austrijancima priliku da opijanje opravdaju proslavom pobjede. Walchoffer je zaostao 28, a Streitberger 29 stotinki. Cuchu je četvrti različiti pobjednik iz četiri različite države ove sezone u superveleslalomu, a svoje tri pobjede ostvario je u tri različite discipline.