EUROPSKO PRVENSTVO

Hrvatska reprezentacija otvorila je EP u Danskoj uvjerljivom pobjedom protiv Bjelorusije

Nešto više od pet minuta trajala je zbunjenost naših igrača u otvaranju EP-a u prvoj utakmice skupine D u Kopenhagenu protiv Bjelorusije, no na kraju su ostvarili najveću pobjedu u povijesti naših nastupa na EP-ima (33-22).

Bez pogotka u mreži raspoloženog Čarapenke naši su na startu gubili 0-2, no onda je pogodak Domagoja Duvnjaka ‘otvorio špinu’ za 5-0 seriju koja je pokazala tko je gazda u Brřndby Hallu. Tijekom te uvodne krize Čupić je zapucao tri udarca, ‘štekalo’ je u napadu, no naše je držao fenomenalni Alilović na vratima te je u desetak minuta sakupio šest obrana, od toga dvije iz sedmeraca Puhovskom i Brouki.

Nakon toga Golužini su dečki popravili realizaciju i zadržali čvrstoću u obrani. Nekoliko suparničkih lopti zapelo je u našem bloku nakon čega su postignuti brzi pogoci iz kontre što je najveći ‘forte’ današnje hrvatske reprezentacije. Tada je već postalo jasno da Bjelorusi, posebno jer su igrali bez svog prvog igrača Sergeja Rutenke, protiv ‘paklenih’ nemaju što tražiti. Kao i na zadnjoj međusobnoj utakmici u Zaragozi na SP-u u Španjolskoj. Barcelonin igrač bolestan je bio već par dana uoči starta prvenstva te ga je izbornik Ševcov odlučio poštedjeti za utakmice sa Švedskom i Crnom Gorom.

Naši su igrači zamalo u potpunosti ispoštovali dogovoreno uoči starta EP-a, mali im se prezentirani propusti mogu i tolerirati. Bitna je samo pobjeda, koja sama po sebi, ali ne i teoretski, osigurava prolaz u drugi krug. Ono što je još važnije je činjenica da su na kontu dva boda za drugi krug (naravno, i to pod uvjetom da se i Bjelorusija probije na jedno od prva tri mjesta u skupini).

Već na kraju prvog dijela na semaforu je stajalo visokih 16-11 za Hrvatsku, bila je to zaliha za mirni nastavak u kojem je nastavljena dominacija bazirana na granitnoj obrani u kojoj gotovo nijedan udarac izvana nije prošao do Alilovića pored bloka Gojuna u Vukovića...Nitko zapravo nije očekivao pobjedu još uvjerljiviju nego što je to bila ona u Španjolskoj te je Goluža u završnici isprobao i igrače iz drugog plana. Čak je i Duvnjaka i Vorija uspio poštedjeti većih napora što je zalog za završnicu prvenstva. Znači li to da su naši jači no što su bili tada kad su iz Španjolske došli s broncom, pokazat će vrijeme.

Za očekivati je da će naši i sljedećoj utakmici u srijedu protiv Crne Gore (18.00) prezentirati obranu na istom nivou uz sigurnog Alilovića kakav je bio protiv Bjelorusa. U tom slučaju, i u toj utakmici neće se dogoditi ništa nepredviđeno uoči najteže utakmice protiv Švedske.

Raduje i širina naše napadačke igre jer su pogotke zabili gotovo svi igrači...

Hrvatska - Bjelorusija 33-22

HRVATSKA: Duvnjak, Kopljar, Vori, Gojun, Horvat, Vuković, Bičanić, Buntić, Valčić, Mandalinić, Štrlek, Čupić, Musa, Ninčević, Losert, Alilović.

BJELORUSIJA: Čarapenka, Brouka, Babičev, Zaitsau, Kamišik, Pukovski, S. Rutenka, D. Rutenka, Nikulikau, Šilovič, Niažura, Čistabajeu, Baranau, Citou, Semenov, Kišou.

KRAJ UTAKMICE

60. minuta - Babičev zabija za Bjelorusiju,

60. minuta - Mandalinić zabija za Hrvatsku

59. minuta - Losert brani udarac Semenova, ali se lopta potom odbila do Pukovskog kojem nije bilo teško zabiti novi pogodak za Bjelorusiju

58. minuta - Semenov zabija novi pogodak za Bjelorusiju, a Horvat za Hrvatsku

57. minuta - Horvat zabija novi pogodak za Hravtsku, a Semenov za Bjelorusiju

55. minuta - Buntić je odlično odigrao za Musu na crti, a ovaj zabija svoj prvi pogodak na utakmici

53. minuta - Horvat zabija iz kontre

52. minuta - Semenov postiže novio pogodak za Bjelorusiju, ali Horvat uspisuje na drugoj strani novi pogodak za Hrvatsku

51. minuta - D. Rutenka zabija za Bjelorusiju, Horvat za Hrvatsku

50. minuta - Valčić zabija prvi pogodak i 26 Hrvatske

49. minuta - Zaitsau postiže novi pogodak za Bjelorusiju

48. minuta - Babičev nakon duže stanke zabija za Bjelorusiju

47. minuta - Gojun zabija s crte

45. minuta - Nakon neuspješnog pokušaja Ninčevića, lopta se odbila do Čupića koji zabija novi pogodak za Kauboje

44. minuta - Novi pogodak Čupića, ovog puta iz sedmerca

42. minuta - Pukovski zabija s crte za smanjeje velikog zaostatka Bjelorusije

41. minuta - Novi pogodak Bičanića

39. minuta - Bičanić se diže na 6 metara i zabija za velikih +9

38. minuta - Štrlek zabija s krila

36. minuta - Čupić zabija iz sedmerca za +7

32. minuta - Šilovič smanjuje za Bjelorusiju

31. minuta - Čupić zabija prvi gol za Hrvatsku u nastavku, a Štrlek odmah iz brze kontre zabija novi pogodak

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

30. minuta - Kamišik zabija za Bjelorusiju, Vori za Hrvatsku

28. minuta - Duvnjak zabija za +5

27. minuta - Horvat zabija za Hrvatsku, Šilovič za Bjelorusiju

25. minuta - Kamišik zabija svoj drugi pogodak i smanjuje zaostatak Bjelorusije na -4

24. minuta - Pukovski iz sedmerca

23. minuta - Kopljar postiže svoj prvi pogodak na EP-u

22. minuta - Buntić zabija nakon solo akcije

21. minuta - Novi pogodak za Pukovskog

21. minuta - Bičanić zabija za Hrvatsku

20. minuta - Pukovski je proigrao Babičeva na crti koji smanjuje zaostatak Bjelorusa

19. minuta - Čupić diže na +5

18. minuta - Odlična asistencija Duvnjaka za Štrleka koji se diže s krila i zabija za +4

17. minuta - Babičev smanjuje zaostatak Bjelorusije

16. minuta - Šilovič zabija za Bjelorusiju, a Duvnjak za Hrvatsku u idućem napadu

15. minuta - Novi pogodak Vorija s crte

14. minuta - Pukovski zabija iz sedmerca i smanjuje zaostatak Bjelorusije

14. minuta - Vori zabija s crte

12. minuta - Bićanić se diže na 9 metara i zabija za +3

10. minuta - Duvnjak zabija za prvo vodstvo Kauboja, a odmah u idućem napadu Štrlek diže na +2

9. minuta - Čupić zabija za izjednačenje

8. minuta - Duvnjak zabija prvi pogodak za Hravtsku

7. minuta - Alilović brani novi sedmerac, ovoga puta Baranau

6. minuta - Bjelorusija diže na +2, Kamišik je strijelac

3. minuta - Bjelorusija zabija svoj prvi pogodak preko Pukovskog

2. minuta - Čupić je pokušao s krila ali Čarapenka brani

2. minuta - Pukovski je pokušao iz sedmerca, ali Alilović brani

1. minuta - Utakmica je počela

26. svibanj 2024 14:42