SK, SPUST

Fischbacher pobijedila u Crans Montani, Maze treća

Drugo mjesto s 15 stotinki zaostatka osvojila je još jedna Austrijanka Anna Fenninger, dok je treča Slovenka Tina Maze
 AP

Austrijska 28-godišnja skijašica Andrea Fischbacher dokopala se na osmom spustu skijašica ove sezone održanom u švicarskoj Crans Montani svoje treće pobjede u karijeri u Svjetskom kupu…

Drugo mjesto s 15 stotinki zaostatka osvojila je još jedna Austrijanka Anna Fenninger, dok je Slovenka Tina Maze, osvajačica dvije zlatne medalje na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju, osvojila treće mjesto, s 47 stotinki zaostatka za pobjednicom. Austrijanka Elisabeth Görgl bila je sporija od nje za samo dvije stotinke. Tako je slovenska skijašica spriječila trostruko slavlje Austrijanki.

Domaća uzdanica Lara Gut nije završila vožnju, dok je Njemioca Maria Höfl-Riesch, vodeća u poretku spusta i u ukupnom poretku Svjetskog kupa, osvojila 9. mjesto sa jednom sekundom i 26 stotinki zaostatka.