LOŠA VIJEST

Danska pobijedila Norvežane u posljednjoj sekundi

Bec, 260110.?EURO 2010 u rukometu. ?Utakmica 2. kola polufinalne grupe 1: Rusija - Island.Na slici: Arnor Atlason 7, Alexey Rastvortsev 15, Ingimundur Ingimundarson 5.Foto: Nenad Dugi / Cropix
 Nenad Dugi / CROPIX

Uvjerljivo je Island (38-30) nadigrao Rusiju u dvoboju drugog kola 1. skupine Europskog prvenstva rukometaša, koja se igra u Beču, te u kojoj sudjeluje i Hrvatska.

Od samog starta (4-0), preko poluvremena (19-10), pa do samog kraja ishod utakmice nije dolazio u pitanje. Raspoložene su Islanđane sa po sedam golova predvodili Steinn Gudjonsson i Alexander Petersson. Kod Rusa je jednak broj golova zabio Mihail Čipurin.

U prvoj utakmici drugog kola u drugoj skupini Francuzi su jednako uvjerljivo nadigrali Slovence (37-28), iako su igrači Noke Serdarušića na poluvremenu vodili 18-17.

U 44. je minuti Renato Vugrinec smanjio na 26-23 i tu su Slovenci sasvim stali. Do kraja su Francuzi napravili razliku 11-5.

Krilni igrač Michael Guigou zabio je Slovencima 10 golova iz deset pokušaja, dok je Daniel Narcisse dodao pet golova iz sedam pokušaja.

Kod Slovenaca su krila Luka Žvižej i Vid Kavtičnik zabili po šest golova.

Norveški su rukometaši propustili priliku dobiti Dance u posljednjoj utakmici drugog kola skupine 1 Europskog prvenstva za rukometaše u Beču. Slavili su ipak favoriti 24-23.

Imali su igrači švedskog trenera Roberta Hedina 21-18 prednost na početku 48. minute, kao i 22-20 na početku 54. Njihov najbolji strijelac, ljevokrilni napadač Håvard Tvedten, doveo ih je u vodstvo 23-22 tri minute i osam sekundi prije kraja utakmice, ali do kraja više nisu uspjeli zabiti iako je prilika bilo.

Hansen je minutu prije kraja izjednačio na 23-23, da bi Eggert Jensen nakon isteka vremena lobom preko Egea realizirao sedmerac za konačnu pobjedu Danaca, kojom su Norvežani ostali tek s minimalnim izgledima za polufinale, ovisni o ishodu dvoboja Hrvata i Danaca.

Kristian Kjelling bio je najbolji kod Norvežana sa sedam golova. Kod Danaca su po pet zabili Eggert Jensen (4-4 sedmerci), Hans Lindberg i Mikkel Hansen.

Kasper Hvidt skupio je 14 obrana, tri više od norveškog kolege Steinara Egea. U posljednjem kolu Hrvatskoj treba najmanje bod protiv Danaca da bi bila sigurna za polufinale.

U posljednjoj utakmici drugog kola 2. skupine Poljaci su također minimalno dobili žilave Čehe (35-34) i time osigurali polufinale. Golovima Lijewskog i Jureckog odvojili su se kod 33-33 na 35-33 u samoj završnici. Česi su stigli tek smanjiti.

Karol Bielecki sa sedam je golova bio najbolji u redovima pobjednika. Jednako je toliko na drugoj strani postigao Filip Jicha, najbolji strijelac turnira sa 47 golova.