NAJBOLJI NA TERENU

WOLFSBURG SE VRATIO NA DRUGO MJESTO Sjajni Ivan Perišić namjestio dva pogotka

Ivan Perišić odigrao je odličnu utakmicu za Wolfsburg koji je kao gost svladao Paderborn

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Perišić odigrao je odličnu utakmicu za Wolfsburg koji je u susretu 32. kola njemačkog prvenstva kao gost sa 3-1 (2-0) svladao Paderborn, on je izravno asistirao za jedan, te bio najzaslužniji za još jedan pogodak svoje momčadi.

Perišić je u 25. minuti susreta preciznim centaršutom s lijevog krila pronašao Basa Dosta koji je potom glavom pogodio za vodstvo "vukova" od 2-0, da bi u 82. minuti još jednom prodro po lijevoj strani i lijepo uposlio Arnolda čiji udarac je domaći vratar Kruse obranio, no lopta se odbila na nogu Dosta koji je bez problema pogodio za 3-0.

Odmah poslije tog pogotka, Perišić je u 83. minuti zamijenjen.

Inače, Wolfsburg je poveo golom Klosea u 18. minuti, a konačni rezultat postavio je Rupp u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Srđan Lakić igrao je za Paderborn od 65. minute.

Wolfsburg se s ova tri boda vratio na drugo mjesto ljestvice sa 65 bodova, dva više od treće Borussije iz Moenchengladbacha, a 11 manje od Bayerna koji je još ranije osigurao naslov prvaka. Paderborn je dva kola prije kraja u zoni ispadanja, pretposljednji sa 31 bodom, koliko ima i 16. Hannover 96, koji drži mjesto koje vodi u kvalifikacije za ostanak, te 15. Freiburg koji zauzima posljednje mjesto koje osigurava ostanak. Bod manje ima posljednji Stuttgart, a bod više 14. Hamburger Sv.

U posljednjem susretu 32. kola njemačkog nogometnog prvenstva Koeln je na svom terenu svladao Schalke 04 sa 2-0 (1-0).

Strijelci za Koeln, koji je s ova tri boda i teoretski osigurao ostanak u Bundesligi bili su Marcel Risse (34) i Yannick Gerhardt (89).

Koeln je sada 10. na ljestvici sa 39 bodova, osam više od sastava koji se bore za ostanak, dok je Schalke ostao šesti sa 45.