CHELSEA DOMINIRA

VIDEO Wigan šokirao Spurse, Arsenal preskočio Blackburn

Kranjčar je odigrao drugih 45 minuta u Redknappovoj momčadi. Modrić i Ćorluka nisu bili u kadru. Sjedili su na tribinama u Pletikosinom društvu
Arsenal's Cesc Fabregas, center, vies for the ball against Blackburn's Morten Gamst Pedersen, left, and Vince Grella, right, during their English Premier League soccer match at Ewood Park, Blackburn, England, Saturday Aug. 28, 2010. (AP Photo/Tim Hales) ** NO INTERNET/MOBILE USAGE WITHOUT FOOTBALL ASSOCIATION PREMIER LEAGUE (FAPL) LICENCE. CALL +44 (0) 20 7864 9121 or EMAIL [email protected] FOR DETAILS **
 AP

Nogometaši Tottenhama izgubili su od Wigana 1-0 u dvoboju trećeg kola Premiershipa na svom stadionu. Gol odluke u 80. je minuti zabio Kolumbijac Hugo Rodallega...

Radi se o ogromnom iznenađenju s obzirom na činjenicu da je Wigan u prva dva kola upisao dva domaća poraza s ukupnom gol-razlikom 0-10. Najprije su izgubili od Blackpoola 4-0, a potom od Chelseaja 6-0.

Igrači Roberta Martineza napokon su odigrali hrabro. U prvom su poluvremenu pogodili gredu, a u 79. su minuti, samo minutu prije Rodallegina gola, u izvrsnom kontranapadu prebacili prazan gol Carla Cudicinija.

Tottenham je zaigrao kako zna tek nakon primljenog gola. Niko Kranjčar u 85. je minuti sjajno pucao iz daljine, ali je njegov udarac gostujući vratar Ali Al Habsi izvadio ispod grede. U sučevu je vremenu Kranjčar nakon prekida pogodio idealno glavu Younesa Kaboula, ali je kamerunski reprezentativac promašio loptu u čistoj prilici.

Niko Kranjčar odigrao je drugih 45 minuta u Redknappovoj momčadi. Luka Modrić i Vedran Ćorluka nisu bili u kadru. Sjedili su na tribinama u društvu Stipe Pletikose, koji bi uskoro trebao postati četvrti Hrvat u redovima londonske momčadi.

Vodeći Chelsea došao je do treće pobjede sezone svladavši na Stamford Bridgeu Stoke 2-0. Strijelci su bili Florent Malouda i Didier Drogba, kojem je to bio četvrti prvenstveni pogodak. Frank Lampard u 11. je minuti promašio 11-erac.

Skupa s Drognom vrh ljestvice strijelaca nakon nepotpunoga trećeg kola drži Newcastleov centarfor Andy Carrol, koji je svoj četvrti premierligaški pogodak zabio u gostujućem remiju (1-1) svoje momčadi kod Wolverhamptona.

U prvoj utakmici 3. kola engleskog Premiershipa nogometaši Arsenala su gostovali na Ewood Parku kod Blackburna, te su uzeli sva tri boda pobjedom 2-1.

Druga je to pobjeda za Arsenal u sezoni, dok uz to imaju i remi (1-1 na gostovanju kod Liverpoola).

Ove subote su igrači iz Londona zasluženo osvojili tri boda, makar i domaća momčad može žaliti barem za jednim. Dva Dioufa, El-Hadji i Mame, su konstantno stvarali probleme Arsenalu, ali od konkretnih akcija je ostala samo ona iz 27. minute.

Tada je El-Hadji Diouf sjajno prošao po lijevoj strani, idealno uposlio Mame Dioufa kojem nije bilo teško pogoditi s nekoliko metara i izjednačiti na 1-1. Prije toga su gosti poveli golom Walcotta, koji je bio najbolji pojedinac u pobjedničkoj momčadi. Tada je sjajno opalio iskosa s desne strane i milimetarski točno pogodio malu mrežicu.

Pobjedu je gostima donio ruski nogometaš Aršavin u 51. minuti, kada se najbolje snašao u stvorenoj gužvi Blackburnova šesnaesterca.

U zadnjem periodu utakmice Arsenal se gotovo panično branio od domaćeg izjednačenja, makar su i sami mogli zabiti iz kontri.

Hrvatski nogometaš Nikola Kalinić je za Blackburn počeo utakmicu i igrao do 65. minute kada ga je zamijenio Šveđanin Olsson. Silno se trudio, nudio i izbijao u poluprilike, no ništa konkretnoga nije napravio.

Nogometaši Manchester Uniteda bez poteškoća su svladali West Ham s 3-0 na svom Old Traffordu u ogledu 3. kola engleskog prvenstva.

Bila je to utakmica u skladu s očekivanjima. Manchester je bio razigran, dominantan i učinkovit, dok gosti u prvom poluvremenu nisu pokazali baš ništa, a u nastavku su bili tek nešto opasniji.

Premiership, 3. kolo:

VIDEO Blackburn - Arsenal 1-2 (M. Diouf 27 / Walcott 20, Aršavin 51)

Blackpool – Fulham 2-2 (Pantsil 71-ag, Varney 76 / Zamora 35, Etuhu 87)

VIDEO Tottenham – Wigan 0-1 (Rodellega 80)

Wolverhampton – Newcastle 1-1 (Ebanks-Blake 43 / Carroll 62)

VIDEO Chelsea – Stoke City 2-0 (Malouda 32, Drogba 77)

Manchester United – West Ham United 3-0 (rooney 33 - 11 m, Nani 50, Berbatov 69)

1. Chelsea FC 3 3 0 0 14-0 +14 9

2. Arsenal FC 3 2 1 0 9-2 +7 7

3. Wolverhampton Wanderers FC 3 1 2 0 4-3 +1 5

4. Newcastle United FC 3 1 1 1 7-4 +3 4

5. Manchester United FC 2 1 1 0 5-2 +3 4

6. Manchester City FC 2 1 1 0 3-0 +3 4

7. Bolton Wanderers FC 2 1 1 0 3-1 +2 4

8. Birmingham City FC 2 1 1 0 4-3 +1 4