ODLUČIO GRADSKI DERBI

Deset sekundi prije kraja meča 35-godišnji vezist glavom pogodio za pobjedu protiv gradskog rivala
Manchester United's Paul Scholes (R) celebrates after scoring during their English Premier League soccer match against Manchester City at the City of Manchester Stadium in Manchester, northern England, April 17, 2010. REUTERS/Nigel Roddis (BRITAIN - Tags: SPORT SOCCER) NO ONLINE/INTERNET USAGE WITHOUT A LICENCE FROM THE FOOTBALL DATA CO LTD. FOR LICENCE ENQUIRIES PLEASE TELEPHONE ++44 (0) 207 864 9000
 Reuters

Na isteku treće minute sudačke nadoknade Paul Scholes je glavom s deset metara spakirao loptu u kut Cityjeva gola za 1-0 pobjedu i pokazao da United nema namjeru odustati od borbe za naslov. ‘ Crveni vragovi’ bili su za nijansu bolji suparnik, stvorili su tri-četiri zrele prilike premda se meč lako mogao odvrtjeti i u korist Man Cityja.

TOTTENHAM NADIGRAO CHELSEA I UČINIO PREMIERSHIP ZANIMLJIVIM

Prvo poluvrijeme obilježio je fizički, industrijski nogomet s puno tempa i žestine, ali s malo izrazitih šansi. Tek u posljednjih pet minuta napadači su se otrgnuli čeličnom stisku stopera i stigli do obećavajućih situacija. Rooney je u 41. minuti lažnjakom bacio na pod čuvara i sa 10 metara tukao pored vratnice. Dvije minute poslije Giggs je ubačenu prizemnu loptu sa samo 6-7 metara dodao vrataru Givenu.

U prvom dijelu sterilni City trgnuo se na startu drugog poluvremena. Energični Tevez razvlačio je Unitedovu obranu i otvarao prostor Bellamyju i Adebayoru, kojima je nedostajalo mirnoće u završnici akcija. Najbliže pogotku ‘blue moon’ je stigao u 74. minuti kada je Barry u odličnoj šansi oklijevao i izgubio loptu. Odmah u sljedećem napadu Giggs je izbio sam pred vratara dopustivši da mu Given oduzme loptu.

U finišu je do izražaja došao pobjednički mentalitet Fergusonovih nogometaša koji su stisnuli domaćina u obruč i stigli do više prilika.

Berbatov je glavom u 85. minuti s desetak metara za milimetar promašio vrata, da bi veteran Scholes duboko u sudačkoj nadoknadi s istog mjesta u reprizi ove akcije pogodio malu mrežu i izazvao provalu oduševljenja na crvenom dijelu tribina...

Premiership, 35. kolo:

Birmingham – Hull City 0-0

Blackburn – Everton 2-3 (N'Zonzi 69, Roberts 81 / Arteta 4-11m, Yakubu 79, Cahill 90)

Fulham – Wolverhampton 0-0

Stoke City – Bolton 1-2 (Kitson 13 / Taylor 85, 88)

Sunderland – Burnley 2-1 (Campbell 25, Bent 41 / Thompson 82)

Manchester City - Manchester United 0-1 (Scholes 90+3)

Tottenham – Chelsea (18.30h)

Redoslijed: 1. Chelsea 77 (-1), 2. Manchester United 76, 3. Arsenal 71 (-1), 4. Manchester City 62 (-1), 5. Tottenham 61 (-2), 6. Liverpool 56 (-1)...12. Blackburn 43...14. Bolton 35...

24. rujan 2024 05:42