BORUSSIJA OPET SLAVILA!

VIDEO Ribery vratio Bayern na pobjedničke staze

Kaiserslautern bez svoga najboljeg strijelca Srđana Lakića (odrađivao suspenziju zbog žutih kartona) nije mogao pronaći put do mreže Wolfsburga, ali je ipak ugrabio bod (0-0)
RESTRICTIONS / EMBARGO - ONLINE CLIENTS MAY USE UP TO SIX IMAGES DURING EACH MATCH WITHOUT THE AUTHORISATION OF THE DFL. NO MOBILE USE DURING THE MATCH AND FOR A FURTHER TWO HOURS AFTERWARDS IS PERMITTED WITHOUT THE AUTHORISATION OF THE DFL.Leverkusen's Brazilian midfielder Renato Augusto celebrates scoring during Germany's first division Bundesliga football match Hamburg SV vs Bayer Leverkusen in the northern German city of Hamburg on December 11, 2010. AFP PHOTO / FABIAN BIMMER

Nogometaši Bayer Leverkusena još su jednom potvrdili da se ove sezone znatno bolje snalaze na gostujućim travnjacima. U 16. kolu Bundeslige svladali su HSV na Imtech-Areni s 4-2.

Šesta je to već pobjeda “apotekara” u gostima u aktualnom prvenstvu, a uz to imaju i dva remija. Trijumfom u Hamburgu zasjeli su na drugo mjesto, istina možda samo privremeno, odnosno dok Mainz u nedjelju ne odigra utakmicu protiv Schalkea.

Sidney Sam je doveo Bayer u vodstvo u 30. minuti, a domeće je autogolom u igru vratio Arturo Vidal u trećoj minuti nastavka. No, isti se igrač 13 minuta kasnije iskupio za nespretnu reakciju i novim pogotkom, ovaj put u pravu mrežu, vratio gostima prednost koju do kraja više nisu ispuštali. Štoviše, i povećali su je dvama golovima Reanata Augusta, a Eljero Elia je do kraja samo ublažio poraz. U sastavu HSV-a nije bilo ozlijeđenog Mladena Petrića, dok Domagoj Vida nije dobio mjesto ni na klupi Bayera.

Bayern, koji se cijele sezone prilično muči u Bundesligi, u subotu je ipak odradio posao bez većeg stresa. Pobijedili su Bavarci na svojoj Allianz Areni St. Pauli s 3-0. Vodili su već od 16. minute pogotkom Hamita Altintopa, a put do pobjede im je dodatno olakšan u 68. minuti kada je zbog prekršaja nad Thomasom Müllerom u šesnaestercu isključen vratar gostiju Thomas Kessler. Kazneni udarc je uspješno izveo Philipp Lahm, a priču je u 78. minuti zaključio Franck Ribery svojim trećim pogotkom u četiri dana (dva je zabio Baselu u Ligi prvaka). Bayern je u subotu u potpunosti bio bez hrvatskog “štiha” jer se već duže vrijeme ozlijeđenom Ivici Oliću priključio i Danijel Pranjić.

Mato Jajalo u 22. je minuti zamijenio ozlijeđenog Lukasa Podolskog, a u 56. je dodao loptu Christianu Clemensu koji je udarcem sa 17, 18 metara donio pobjedu Kölnu (1-0) protiv Eintrachta. Miro Varvodić je pobjedu svojih suigrača odgleda s klupe za pričuve.

Kaiserslautern bez svoga najboljeg strijelca Srđana Lakića (odrađivao suspenziju zbog žutih kartona) nije mogao pronaći put do mreže Wolfsburga, ali je ipak ugrabio bod (0-0). Najbolju je priliku u 82. minuti imao naš Ivo Iličević koji je s 20-ak je metara pogodio spoj vratnice i grede. Odbijenu je loptu u gol pospremio Thanos Petsos, ali je pogodak opravdano poništen zbog zaleđa. Treći hrvatski član Kaiserslauterna Stiven Rivić svih je 90 minuta proveo u statusu rezerve, dok Marija Mandžukića zbog ozljede nije bilo u sastavu Wolfsburga za koji je cijelu utakmicu odigrao Edin Džeko.

Zbog ozljede na travnjaku nije bilo ni Josipa Šimunića čiji je Hoffenheim odigrao 1-1 protiv Nürnberga. Poveli su domaći pogotkom Marvina Comperra kojem je iz kornera asistirao Sejad Salihović (igrao svih 90 minuta), a gosti su bod osigurali u 87. minuti preko Christiana Eiglera. Potencijalni hrvatski reprezentativac Boris Vukčević je odradio cijeli dvoboj, dok je bosanski nogometaš Vedad Ibišević izašao iz igre u 57. minuti.

Nogometaši dortmundske Borussije nastavljaju rušiti sve pred sobom u njemačkom prvenstvu. U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 16. kola pred svojim su navijačima pobijedili Werder s 2-0.

Došli su na taj način igrači Jürgena Kloppa i do sedme uzastopne pobjede u Bundesligi, a ukupno 14. ove sezone. Ispred drugoplasiranog Bayer Leverkusena imaju velikih 11 bodova prednosti iako se na drugo mjesto u nedjelju može vratiti i Mainz koji trenutno, s utakmicom manje, zaostaje 13 bodova.

Borussia si je u subotu put ka pobjedi otvorila već u devetoj minuti kada je sjajno slobodan udarac izveo Nuri Sahin. S 19 je metara, iskosa s desne strane, lijevom nogom pogodio bliži kut gola Tima Wiesea.

Na drugi su pogodak domaći navijači čekali do 70. minute. Jakub Blaszczykowski je pucao s desne strane, Wiese je odbio loptu, ali samo do Shinjija Kagawe na drugoj strani. Japanac je snažno opalio, a lopta je na putu u mrežu okrznula glavu Roberta Lewandowskog kojem je i pripisan gol, iako je dojam da je u tom trenutku bio u zaleđu.

Bundesliga, 16. kolo:

Bayern - St. Pauli 3-0 (Altintop 16, Lahm 72 - 11m, Ribery 78)

Köln - Eintracht 1-0 (Clemens 56)

HSV - Bayer Leverkusen 2-4 (Vidal 48- ag., Elia 79 / Sam 30, Vidal 61, Augusto 66, 78)

Hoffenheim - Nürnberg 1-1 (Compper 55 / Eigler 87)

Kaiserslautern - Wolfsburg 0-0

Borussia Dortmund - Werder 2-0 (Sahin 9, Lewandowski 70)

1. Borussia (D) 16 14 1 1 39-9 +30 43

2. Bayer Leverkusen 16 9 5 2 33-23 +10 32

3. Hannover 16 10 1 5 24-24 0 31

4. Mainz 15 10 0 5 26-16 +10 30

5. Bayern 16 7 5 4 26-17 +9 26