PRESUDIO VALENCIJI

VIDEO Rakitić svojim trećim pogotkom donio pobjedu Sevilli na Mestalli!

Ivan Rakitić još je jednom na najbolji mogući način dokazao koliko je bila dobra odluka Seville da ga dovede

U nedjelju je Sevilla, u sklopu 29. kola Primere, gostovala na Mestalli, kod trećeplasirane Valencije, te pobijedila 1-0 . Jedini je pogodak u 70. minuti postigao hrvatski reprezentativac, što mu je već treći pogodak u osmom nastupu u Primeri. Ovim golom je Rakitić doveo Sevillu na diobu šestog mjesta, te je sve evidentnije da će Sevilla do kraja sezone voditi borbu za izlazak u Europu iduće sezone, možda čak i za Ligu prvaka.

Utakmica je na Mestalli bila iznimno zanimljiva. Posebno se to može reći za drugo poluvrijeme, u kojem je praktički svakih nekoliko minuta jedna od momčadi imala izglednu šansu za pogodak. U 70. minuti je, pak, Rakitić dočekao odbijenu loptu na petnaestak metara i raspalio lijevom nogom. Lopta je završila u suprotnoj strani domaćih vratiju bez šanse da je vratar Valencije Guaita zaustavi. Unatoč tome što je Valencia imala dvije-tri lijepe prilike za izjednačenje, na semaforu se stanje do kraja nije mijenjalo.

Prije toga je istim rezultatom Villarreal pobijedio u Bilbau domaći Athletic. Time je baskijski sastav nastavio tradiciju neigranja remija pred svojim navijačima. Sada imaju deset pobjeda, ali i pet poraza ove sezone. Hercules je,pak, dobio pravi šamar od Osasune, koja je u gostima slavila s 4-0, a Hercules je time skliznuo do posljednjeg mjesta na ljestvici. Sve je to nagnalo klupske čelnike da se zahvale na suradnji 56-godišnjem Vigu koji je prošle sezone uveo momčad u prvu ligu, prvi put nakon sezone 1996/97. Start u Primeri bio je sjajan budući da je Hercules u 2. kolu srušio Barcelonu na Camp Nouu, što je i ostao jedini poraz Katalonaca ove sezone.

Samo dno Primere je nakon drugo vremena, pak, napustila Malaga. Ta je momčad u nedjelju upisala drugu uzastopnu pobjedu. Rondon je postigao dva pogotka za Malagu koja je pobijedila petoplasirani Espanyol s 2-0. U nedjeljnom poslijepodnevnom terminu uglavnom su igrale momčadi koje se bore za opstanak, a do velika tri boda još su došli Levante, Racing Santander i Sporting iz Gijona. Levante je u gostima pobijedio Deportivo 1-0 golom Suareza u samom smiraju utakmice. Sporting je u Gijonu istim rezultatom svladao Almeriju, dok je Racing s 2-1 bio bolji od Real Sociedada.

Goal.com: Strijelcu Rakitiću sedmica

U utakmici 29. kola španjolske Primere Sevilla je na teškom gostovanju kod Valencije pobijedila 1-0, a ponajviše zahvaljujući strijelcu, hrvatskom nogometašu Ivanu Rakitiću. Postigao je Rakitić treći pogodak u Primeri od dana kada je došao u klub, no Goal.com ga nije proglasio najboljim igračem utakmice. Čak štoviše, dvojica igrača njegovog kluba su dobili bolje ocjene, vratar Javi Varas je dobio čak 8.5 (igrač utakmice), dok je Jesus Navas zavrijedio 7.5. Kao i Rakitić sedmicu su kod Seville još dobili Escude i Negredo.

Goal.com piše da je Rakitić "kvalitetno obavljao posjed lopte", te da je za domaću momčad uvijek bilo opasno kada je Rakitić "krenuo prema naprijed". Takav slučaj u 70. minuti je Andalužanima i donio pobjedu kada je Rakitić s petnaestak metara lijevom nogom precizno naciljao suprotni kut domaćih vratiju, nakon što mu se pomalo slučajno odbila lopta.

Primera, 29. kolo:

Valencia - Sevilla 0-1 (Rakitić 70)

Athletic Bilbao - Villarreal 0-1 (Ruben 58)

Hercules - Osasuna 0-4 (Camunas 10, Nelson 35, Vadocz 59, Sola 66)

Malaga - Espanyol 2-0 (Rondon 8, 26)

Sporting Gijon - Almeria 1-0 (Miguel 13)

Racing Santaneder - Real Sociedad 2-1 (Bakircioglu 43, Dos Santos 77 / Grizemann 72)

Deportivo - Levante 0-1 (Suarez 90)

1. Barcelona 29 25 3 1 81-15 78

2. Real Madrid 29 23 4 2 69-21 73

3. Villarreal 29 16 6 7 48-30 54

4. Valencia 29 16 6 7 42-33 54

5. Espanyol 29 14 1 14 37-41 43

6. Athletic 29 13 3 13 44-41 42

7. Sevilla 29 12 6 11 43-43 42