NOGOMET

Partizan je poveo u 27. minuti golom Drinčića, a izjednačenje Zvezdi donio je Mrđa u 56. No, u 90. minuti Nemanja Kojić pogađa za pobjedu Partizana.

U 26. kolu nogometnog prvenstva Srbije Partizan je u subotu na domaćem terenu pobijedio vodeću Crvenu zvezdu sa 2-1, te sada zaostaje tri boda za Zvezdom četiri kola prije kraja.

No, junak 146. "vječitog derbija" bio je golman Partizana Milan Lukač, koji je u prvom poluvremenu obranio dva penala. Prvo je zaustavio udarac Miloša Ninkovića u 25. minuti, a zatim i Nikole Mijailovića u 35. minuti.

Derbi Partizana i Crvene zvezde imao je zanimljivu predigru, budući da su mediji uoči utakmice objavili da je policija saznala kako uprava Partizana zajedno sa navijačima kluba namjerava izazvati nerede kako se utakmica ne bi niti odigrala. Uprava Partizana to je demantirala, ali policija je ipak ispred svlačionice pregledala torbe igrača Partizana u potrazi za pirotehnikom, ali nisu je našli.

No, zato su bakljadu na početku drugog poluvremena priredili navijači gostujućeg sastava, pa je nastavak utakmice kasnio 10-ak minuta.

22. rujan 2024 19:25