RIJEKINA SKUPINA

Feyenoord je iskoristio prednost domaćeg terena i u završnici osigurao prvu pobjedu, te tako nastavio tradiciju; nikad kod kuće nije izgubio od belgijskih suparnika u europskim klupskim natjecanjima.

- Zadovoljan sam, igrali smo onako kako se mora igrati u europskim utakmicama - pohvalio je svoje igrače trener domaćih Fred Rutten.

Nizozemska je momčad bila opasnija i konkretnija, te je povela u otvaranju drugog poluvremena. Melo je ubacio iz auta, a u skoku je najspreniji bio Van Beek koji je ubacio loptu u mrežu.

- Trenirali smo ubačaje iz auta, drago mi je da smo odmah nagrađeni - otkrio je Rutten.

Pokazali su Nizozemci i određene slabosti. Obrana im je u 65. minuti reagirala vrlo loše, što je iskoristio Viera i iz blizine izjednačio rezultat.

Ipak, u samoj završnici domaći su navijači imali razloga za veliko slavlje. Clasie je ubacio s desne strane, Kazim Kazim je primirio loptu, a Manu je spretno zabio za konačnih 2:1.