'SPAVAO' U PETERCU

U četvrtfinalu francuskog Liga kupa nogometaši Lorienta su pobijedili Lyon 1-0, ranim pogotkom već u četvrtoj minuti.

Gameiro je bio strijelac pobjedonosnog pogotka koji je ostao jedini gol do posljednje minute, a u njemu je sudjelovao i hrvatski nogometaš Dejan Lovren. Naime, pojačanje Lyona od prije desetak dana je čekao s intervencijom u svom šesnaestercu, što je iskoristio Gameiro za pogodak kojeg gosti nisu anulirali do kraja ogleda.

Lovren je odigrao svih 90 minuta u dresu kluba sa Gerlanda.

Podsjetimo da su ove dvije momčadi prije točno sedam dana, na istom travnjaku, igrali prvenstveni ogled u kojem je Lyon bio bolji s 3-1.

Marseille preokrenuo protiv Lillea

Nakon nogometaša Lorienta, u polufinale francuskog Liga kupa su se plasirala još dva prvoligaša, Marseille i Toulouse.

U četvrtfinalnom derbiju Marseille je pred svojim navijačima pobijedio Lille 2-1, makar je loše počelo po domaćina. Naime, već u 7. minuti je Velodrome zanijemio kada je Melo postigao pogodak za goste.

No, samo tri minute kasnije je argentinski veznjak Lucho Gonzalez anulirao vodstvo gostiju, dok je veliko slavlje donio Valbuena pogotkom u 81. minuti.

Kao i Lorient, tako je s minimalnih 1-0 dalje prošao Toulouse koji je u gostima pobijedio Guingamp.

Posljednji četvrtfinalni ogled će 3. veljače odigrati Bordeaux i Sedan.

Liga kup, četvrtfinale:

Marseille - Lille 2-1 (Lucho 10, Valbuena 81 / Melo 7)

Guingamp - Toulouse 0-1 (Ebondo 54)

Lorient - Lyon 1-0 (Gameiro 4)

Kup Francuske: Plabennec skinuo još jedan prvoligaški skalp

Momčad Plabenneca, koja igra u trećoj francuskoj ligi, svladala je u gostima prvoligaški Nancy s 2-0 u dvoboju 16-ine finala Kupa Francuske.

Plabennec je u prethodnoj rundi izbacio još jednu prvoligašku momčad, Nicu, ali na tome nije stao. Do novog uspjeha, u gostima kod Nancyja, stigli su zahvaljujući golovima Crehina u 58. minuti i Abivena dvije minute kasnije.

Sljedeći ispit imat će opet protiv momčadi iz prve lige, u gostima kod Auxerrea 9. veljače.

Među 16 najboljih plasirao se i Boulogne, koji je u gostima svladao Colmar s 2-1.