KLASIK ARSENALA I CITYJA

VIDEO Loše vijesti za Slavena Bilića: Ni Tottenham ni West Ham ovo sigurno nisu zamišljali...

Julian Finney / Getty

U velikom derbiju predzadnjega kola Engleske lige Manchester City i Arsenal su odigrali 2-2, dok je Tottenham neočekivano izgubio od Southamptona.

Na Etihadu u dobroj utakmici nije bilo pobjednika pa je Arsenal zadržao treće mjesto i tri boda prednosti u odnosu na City. Domaćini su poveli već u 8. minuti preko Sergia Aguera, a izjednačio je Giroud samo dvije minute kasnije. City je opet u vodstvo doveo de Bruyne (52), da bi Alexis Sanchez u 68. postavio konačnih 2-2.

U ranije odigranoj utakmici Southampton je iznanađujuće slavio kod Tottenhama s 2-1. Gosti su gubili od 16. minute, kada je za Tottenham zabio Son Heung-Min, no u nastavku je preko junakla utakmice Stevena Davisa (31, 72) uspjela preokrenuti i doći do prve pobjede na White Hart Laneu u zadnjih 13 godina. Spursi su imali sreće jer su City i Arsenal odigrali bez pobjednika, pa imaju dva boda više od Arsenala, a drugo mjesto moraju potvrditi kod Newcastlea u zadnjem kolu.

Liverpool je nakon ulaska u finale Europske lige pred svojim navijačima to proslavio pobjedom protiv Watforda od 2-0.