ODLAZAK MAJSTORA

Zlatan Ibrahimović
 REUTERS/Gonzalo Fuentes

Zlatan Ibrahimović odigrao je svoju posljednju utakmicu u dresu PSG-a budući će sljedeće sezone nositi dres nekog novog kluba. U posljednjem, 38. kolu Le Championnata PSG je dočekao Nantes, a u desetoj minuti dogodio se spektakularni oproštaj.

Tada su gledatelji započeli s ovacijama u čast čovjeka koji je posljednje četiri godine nosio broj 10 na leđima. Sjajni švedski igrač nije ostao imun na ovakvu gestu i uzvratio je aplauzom.

PSG je prvenstvo zaključio uvjerljivom 4:0 domaćom pobjedom, a Ibrahimović se oprostio dvama golovima, u 18. i 89. minuti.

Ibra je ove sezone zabio čak 38 golova, a ukupno 154 otkako je stigao u PSG 2012. iz Milana za 20 milijuna eura. Ukupno je odigrao 179 utakmica osvojivši osam trofeja pri čemu četiri uzastopna naslova francuskog prvaka. Golove za PSG u pobjedi protiv Nantesa zabili su i Lucas (43) te Marquinhos (52).

Uoči posljednjih 90 minuta sezone bilo je i nekoliko nepoznanica - tko će zauzeti treće mjesto, posljednje koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka, te tko će se pridružiti Troyesu na putu u drugu ligu. Na koncu je Monaco pobijedio Montpellier 2-0 i osigurao treće mjesto, dok u niži rang natjecanja sele Reims usprkos visokoj 4-1 pobjedi protiv Lyona, te Gazelec Ajaccio, dok se Toulouse spasio.

Monaco je sav posao obavio u prvom dijelu postigavši oba gola, a strijelci su bili Cavaleiro (3) i Fabinho (32-11m). Danijel Subašić je branio za momčad iz Kneževine, dok je Mario Pašalić i dalje izvan stroja zbog ozljede.

Toulouseu je trebala pobjeda na gostovanju kod Angersa za siguran spas. Domaćin je vodio 1-0 i 2-1, no gosti se nisu predavali. Uspjeli su izjednačiti 1-1 i na 2-2, a potom u 80. golom Bodigera zabiti za 3-2 i prvoligaški spas.

Pobjeda Toulousea bacila je u očaj navijače Reimsa usprkos sjajnoj pobjedi 4-1 protiv opuštenog Lyona.

REZULTATI 38. KOLA:

PSG - Nantes 4-0 (Ibrahimovic 18, 90, Lucas 43, Marquinhos 52,

Monaco - Montpellier 2-0 (Cavaleiro 3, Fabinho 32-11m)

Reims - Lyon 4-1 (Mandi 14, Diego 34, Turan 51, Kyei 54-11m / Cornet 61)

St Etienne - Lille 0-1 (Eder 41-11m)

Angers - Toulouse 2-3 (Ketkeophomphone 12, Benrahma 63 / Ben Yedder 59, Braithwaite 78, Bodiger 80)

Lorient - Gazelec Ajaccio 1-0 (Moukandjo 27)

Guingamp - Nica 2-3 (Erdinc 19, Genevois 55-ag / Plea 2, 61, Seri 45)

Rennes - Bastia 1-2 (Henrique 82 / Kamano 22, 52

Troyes - Marseille 1-1 (Camus 10 / Fletcher 51)

Caen - Bordeaux 1-0 (Delort 14-11m)