SERIE A

VIDEO Ibrahimović s bijele točke odlučio derbi

U 12. kolu talijanske nogometne Serije A sve se vrti oko dva derbi-ogleda. Jedan je odigran u subotu u Torinu (Juventus - Roma 1-1), a jedan tek slijedi u nedjelju navečer (Inter - Milan).

Između toga su ostali ligaši odigrali svoje oglede 12. kola, a junak nedjeljnih poslijepodnevnih utakmica je bio argentinski nogometaš Javier Pastore, inače član Palerma. S tri pogotka unutar devedeset minuta taj je 21-godišnjak, za kojim luduje europski nogomet, odlučio sicilijanski derbi. Palermo je pobijedio Cataniju 3-1, a Pastore je time došao do sedmog pogotka u sezoni što ga stavlja na treće mjesto ljestvice strijelaca.

Ispred njega su jedino Cavani iz Napolija, te Eto'o iz Intera koji su postigli po osam pogodaka.

Nije samo Pastore u nedjelju zabio tri pogotka na utakmici. Uspjelo je to i živućoj legendi Udinesea, Antoniju di Nataleu. Njemu je bilo dovoljno samo jedno poluvrijeme za klasični hat-trick protiv Leccea, a njegova je momčad upisala uvjerljivu pobjedu od 4-0.

Ova sezona je i dalje turobna za Bari, koji se nalazi na posljednjem mjestu ljestvice. Ove su nedjelje upisali novi poraz na domaćem terenu, a pobijedila ih je Parma s 1-0. U tom porazu Bari je uspio promašiti jedanaesterac ( Parisi u 45. minuti), dok je domaćin ogled završio sa devet igrača - crvene kartone su dobili Masiello u 76. i Donati u 85. minuti.

Odigrana je prva utakmica nedjeljnog programa 12. kola talijanskog nogometnog prvenstva. U njoj je Lazio na Olimpicu pobijedio Napoli 2-0.

Golove za rimske plave postigli su Mauro Zarate u 15. i Sergio Floccari u 61. minuti.

Argentinski napadač zabio je lijep otvarajući gol na utakmici ljevicom iskosa s lijeve strane u suprotni donji kut nakon lijepog proigravanja Sefana Maurija, dok je kod drugog Lazijevog gola Zarate asistirao Flocarriju.

Ostvarena pobjeda Lazijeva je osma ovosezonska i s osvojena tri boda je barem privremeno prestigao Milan na vrhu prvenstvene ljestvice.

U talijanskoj nogometnoj Seriji A je zaključeno 12. kolo, a posljednja odigrana utakmica je bila 273. veliki milanski derbi na San Siru. Pobijedio je Milan 1-0 i tako opet zasjeo na vrh ljestvice.

Vrlo često su milanski derbiji bili tvrde i žestoke utakmice s malo prilika, no ova je bila posebno naglašena po tom pitanju. Čak štoviše, više je bilo ružnih starteva, naguravanja, priče sa sucima i prijekih pogleda među suparnicima, negoli pravog nogometa.

Uostalom, ako kažemo da je derbi odlučen udarcem s bijele točke valjda je mnogo toga rečeno.

Odluka je pala već u 5. minuti kada je Materazzi srušio Ibrahimovića u svom šesnaestercu, a Šveđanin je bio siguran realizator za jedini pogodak na utakmici. Bio je to Ibrahimoviću šesti prvenstveni pogodak, drugi s bijele točke.

Makar je ispred nogometaša bila gotovo cijela utakmica pokazali su jako malo, poglavito Inter, koji je morao loviti zaostatak, ali ništa konkretnog nisu napravili pred Abbiatijem. Nije im koristila niti činjenica da su od 60. minute imali igrača više. Tada je Abate dobio drugi žuti karton.

Mnogo više od nogometa će ostati, nažalost, upamćeno naguravanje Abatea s Pandevom i Chievom, kao i ružni start punim džonom Ibrahimovića na Materazzija.

Milan je ovim došao, dakle, na vrh sa skupljenih 26 bodova. Imaju bod više od Lazija, ali i šest više od gradskog rivala Intera, aktualnog prvaka Serije A.