SPEKTAKL U AMERICI

''Građani'' su do pobjede došli velikim preokretom, budući da je Chelsea nakon 53 minute imao prednost 3-0

Nogometaši Manchester Cityja i Chelseaja su odmah nakon završetka Premierlige otputovali na turneju u SAD, a u četvrtak su odigrali i prvu od dvije međusobne prijateljske utakmice. City je u St. Louisu slavio s 4-3…

''Građani'' su do pobjede došli velikim preokretom s obzirom da je Chelsea nakon 53 minute imao prednost 3-0. Demba Ba je bio strijelac za ''bluese'' u 14. minuti, a prednost je u posljednjoj minuti prvog poluvremena povećao Oscar Azpilicueta pogotkom s bijele točke. Kad je u 53. minuti Brazilac Oscar zabio za 3-0, činilo se da je momčad Rafaela Beniteza na pragu pobjede, ali tako nije mislio bosansko-hercegovački reprezentativac Edin Džeko.

Nošen bučnom podrškom sunarodnjaka koji žive u St. Louisu, Džeko je najprije bio upleten u pogodak Javija Garcije za 3-1 u 63. minuti, da bi samo minutu kasnije i sam bio strijelac za 3-2. U 84. je minuti bosanski napadač donio Cityju i izjednačenje, a čudesni je preokret zaključio Micah Richards u posljednjoj minuti utakmice.

Prijateljska utakmica:

Manchester City - Chelsea 4-3 (Garcia 63, Džeko 64, 84, Richards 90 / Ba 14, Azpilicueta 45 - 11m, Oscar 53)

16. svibanj 2024 19:02