LIGA PRVAKA

Igrajući preko 90 minuta sa sudačkim nadoknadama s igračem manje i to bez najboljeg, Zlatana Ibrahimovića, nogometaši Paris Saint-Germaina napravili su pothvat nad pothvatima, eliminiravši Chelsea u osmini finala Lige prvaka, zahvaljujući pogotku više u gostima (2-2, 1-1), pravilu zbog kojeg je momčad Laurenta Blanca ispadala prošle dvije sezone, a lani baš od 'plavih' Joséa Mourinha!

Uzvrat na Stamford Bridgeu otišao je u produžetke nakon dvaju kasnih pogodaka stopera, oba nakon kornera, Cahilla odnosno Davida Luiza, no ključni trenutak bio je crveni karton Ibrahimoviću u 31. minuti zbog, prema sucu Kuipersu (koji u CV-u ima i isključenje Mandžukića), opasnog starta na Oscaru. Nadmetanje se unervozilo, nizozemski sudac je imao pune ruke posla, možda je propustio isključiti i Diega Costu krajem poluvremena kad je pokosio Marquinhosa. PSG više nije imao što izgubiti, Chelsea se ionako otpočetka orijentirao na kontre, a gosti su najbliže vodstvu bili u 58. minuti kad je Cavani umjesto praznih vratiju pogodio – vratnicu!

Nakon Cahillova pogotka, kojem je prethodila najbolja prigoda za domaće, Ramiresova, činilo se da će Mourinho po tko zna koji put slaviti golom nakon prekida. No, David Luiz, do ljetos igrač Londončana, izjednačio je glavom nakon Lavezzijeva kornera, pobjegavši Zoumi, koji je netom prije zamijenio ozlijeđenog Matića.

U produžetku su domaćini poveli iz Hazardova 11-erca kojeg je skrivio Thiago Silva igrajući rukom u visini Zoumine glave, potonji je tako ispravio sviju pogrešku, no posljednji se ipak smijao drugi brazilski stoper gostiju. Nakon što mu je u 113. minuti Courtois skinuo udarac glavom, u ponovljenom pokušaju uspio mu je lob glavom za 2-2 i prolaz nakon pariških 1-1.

Blanc je tako nadvisio Mourinha njegovim oružjem, prekidima s pogocima stopera!

CHELSEA - PSG 2-2 (Cahill 81, Hazard 96-11m/ David Luiz 86, Thiago Silva 113)

KRAJ UTAKMICE

GOOOL 113. MINUTA - Čudo u Londonu. Thiago Silva savršenim udarcem glavom pogađa nakon kornera

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA

103. MINUTA - Ponovno prijeti David Luiz. Brazilac je izveo slobodan udarac sa 30 metara, ali je Courtois obrani

GOOOL 95. MINUTA - Thiago Silva igrao je rukom u svom 16-tercu i sudac je pokazao na bijelu točku. Hazard je bio precizan

IGRATI ĆE SE PRODUŽECI

GOOOOL 86. MINUTA - Šok na Stamford Bridgeu. David Luiz je nakon kornera nadskočio Ivanovića i zabio za produžetak

GOOOOL 81. MINUTA - Chelseaju je trbalo 50 minuta da s igračem više zabije PSG-u. Cahill je nakon kornera najbokje iskoristio gužvu i zakucao nogom loptu u mrežu

80. minuta - Konačno je i Chelsea nešto odigrao. Nakon kombinacije Williana i Fernadesa ovaj potonji izlazi sam pred Sirigua, no Talijan brani

70. minuta - Courtois spašava Chelsea. Sjajan prodor Pastorea Belgijac je zaustavio odličnom obranom

65. minuta - Unatoč igraču manje Parižani se vrlo dobro nose s Englezima

57. minuta - Sjajna kontra PSG-a. Cavani je ostao ' oči u oči' s Courtoisom lako ga prošao i onda umjesto praznog gola pogodio stativu

54. minuta - Unatoč činjenici da imaju igrača više, Chelsea ne žuri. Mourinho prolazi i s 0-0

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

38. minuta - Sudac svakih nekoliko minuta prekida utakmicu zbog trzavica između Diega Coste i Davida Luiza

31. minuta - Zlatan Ibrahimović je isključen. Sudar Zlatana i Oscara sudac je ocijenio da je napadač PSG zaslužio isključenje. Prestrogo

19. minuta - Fantastičnu kontru Chelseaja zaustavio je pomoćni sudac. Bilo je zaleđe...

15. minuta - Francuzi su zasad mnogo opasniji. Chelsea vreba priliku iz kontranapada

5. minuta - Francuski prvak je bolje otvorio utakmicu. Dvaput su došli u 16-terac Chelseaja i Englezi su se jedva spasili

2. minuta - Velika prilika za Parižane. Veratti je proigrao Cavanija čiji udarac na petercu blokira Terry

UTAKMICA JE POČELA

Chelsea: Courtois, Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta, Fàbregas, Ramires, Oscar, Hazard, Matić, Diego Costa.

PSG: Sirigu, Thiago Silva, Marquinhos, Maxwell, David Luiz, Thiago Motta, Matuidi, Verratti, Pastore, Cavani, Ibrahimović.

26. lipanj 2024 15:26