REDSI U KRIZI

VIDEO Chelsea lako protiv Arsenala

Liverpool's Steven Gerrard, left, and Sotirios Kyrgiakos react against Blackpool during their English Premier League soccer match at Anfield, Liverpool, England, Sunday Oct. 3, 2010. (AP Photo/Tim Hales) ** NO INTERNET/MOBILE USAGE WITHOUT FOOTBALL ASSOCIATION PREMIER LEAGUE (FAPL) LICENCE. CALL +44 (0) 20 7864 9121 or EMAIL [email protected] FOR DETAILS **
 AP

Derbi utakmica 7. kola engleskog nogometnog prvenstva igrana je na Stamford Bridgeu, na kojem je domaći Chelsea upisao 2-0 pobjedu protiv gradskog rivala Arsenala.

Londonski derbi obilježili su pogocima Didier Drogba i Alex.

Bjelokošćanin je i dalje u nezadrživoj seriji i kada je Premiership u pitanju i kada je Arsenal suparnik Chelseaju. Naime, najbolji strijelac engleskog prvenstva iz prošle sezone već je na šestom ligaškom pogotku u ovoj, dok je "topnicima" u njihovom 13. sučeljavanju u kojem je nastupio zabio i trinaesti pogodak. Postigao ga je, improvizirajući na jedno oštro ubacivanje s lijeve strane, petom u 38. minuti.

Alex je konačnih 2-0 postavio 85. "bombom" iz slobodnog udarca koja je odsjela u lijevom gornjem kutu vratiju nemoćnog Lukasza Fabianskog.

Chelseaju je ovo bila šesta pobjeda u Premierligi od čega četvrta na Stamford Bridgeu. Sve su bile savršene, pa gol-razlika aktualnih prvaka pred domaćim navijačima iznosi 14-0.

Nogometaši Liverpoola nastavljaju razočaravati svoje navijače. Posljednji u nizu rezultatskih "šamara" prilijepila im je dojučarašnja momčad Championship lige, Blackpool, i to 2-1 pobjedom na Anfieldu.

Treći je to već poraz "redsa" u premierligaškom dijelu sezone u kojem imaju i tri remija i samo jednu pobjedu. Charlie Adam iz penala i Luke Varney istovremeno su Blackpoolu prokrčili put do treće pobjede u ligi koju nije mogao spriječiti niti pogodak grčkog braniča Sotiriosa Kyrgiakosa iz 53. minute.

Inače, Liverpool je na travnjak izveo sve što ima, pa se tako u igru vratio kapetan Steven Gerrard, a nastupili su, i to od samoga starta, i Fernando Torres i Joe Cole. Španjolski napadač nije dugo trajao, zbog ozljede iz devete minute brzo je zamijenjen.