MADRIŽANI U FORMI

Valencija pocrvenila i izgubila od Atletica 1-4

Igrača više domaćin nije materijalizirao sve do 78. minute i pogotka Agüera, nakon čega su se gosti iz Mestalle potpuno raspali i ostali bez još jednog igrača
FC Porto celebrate after their team's second goal against Atletico Madrid during their Champions League soccer match at the Vicente Calderon stadium in Madrid, Spain, Tuesday, Dec. 8, 2009. (AP Photo/Daniel Ochoa de Olza)
 AP

U španjolskoj Primeri je 24. kolo zaključeno derbi utakmicom na Vicente Calderonu u kojem je domaći Atletico uvjerljivo pobijedio trećeplasiranu Valenciju 4-1.

Bio je to tek četvrti poraz Valencije u prvenstvu, s tim da su odlično otvorili utakmicu i preko Davida Silve poveli u 21. minuti. No, cijeli daljnji tijek ovog ogleda usmjerila je 28. minuta.

Marchena, obrambeni igrač gostiju, tada je rukom zaustavio prodor Agüera prema svojim vratima zbog čega je dobio i žuti karton, a i Atleticu ponudio izjednačenje iz jedanaesterca. Urugvajac Diego Forlan je uzeo ponuđeno, te je izjednačio na 1-1.

Igrača više domaćin nije materijalizirao sve do 78. minute i pogotka Agüera, nakon čega su se gosti iz Mestalle potpuno raspali. Dobili su još jedan crveni karton ( Miguel), te primili nova dva pogotka.

Primera, 24. kolo:

Atletico - Valencia 4-1 (Forlan 30-11m, 86, Agüero 78, Jurado 90 / Silva 21)

Sevilla - Athletic Bilbao 0-0

Villarreal - Deportivo 1-0 (Llorente 36)

Sporting Gijon - Osasuna 3-2 (Miguel 17, Barral 70, Castro 80-11m / Nekounam 38-11m, Vadocz 49)

Xerez - Espanyol 1-1 (Bermejo 76 / Osvaldo 18)

Racing Santander - Almeria 0-2 (Soriano 29, Crusat 67)

Valladolid - Mallorca 1-2 (Bueno 49 / Rocha 69, Alvarez 73)

1. Barcelona 24 19 4 1 59-14 61

2. Real Madrid 24 19 2 3 64-18 59

3. Valencia 24 13 7 4 42-26 46

4. Sevilla 24 13 4 7 36-25 43

5. Mallorca 24 12 4 8 38-28 40