MODRIĆ MEĐU LOŠIJIMA

Tottenham slavio protiv Arsenala, Lampard 'unakazio' Bolton

Chelsea se ovom pobjedom ponovno priključio vodećem dvojcu iz Manchestera na čelu ljestvice preskočivši najugodnije iznenađenje Premiershipa Newcastle
 AP

U sudaru dvije momčadi iz sjevernog dijela Londona, Tottenham je zasluženo osvojio tri boda, čime je nastavio svoju pobjedničku seriju u engleskom prvenstvu. Nakon uvodna dva poraza, ovo je Tottenhamu bila četvrta uzastopna pobjeda. Arsenal je, pak, u sedmom nastupu pretrpio već četvrti poraz.

Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta u momčadi Tottenhama, Vedran Ćorluka ušao je u igru u 90. minuti, dok Niko Kranjčar nije konkurirao za sastav domaćina. Tottenham je bolje otvorio utakmicu. Parker je već u 7. minuti promašio odličnu šansu, kada je iz dobre pozicije pucao ravno u golmana Arsenala Szczęsnyja. U 29. minuti, Van Persie se odlično probio po lijevoj strani, te idealno poslužio Gervinha, koji je promašio čistu šansu jer je pucao pored gola.

Domaćini su poveli u 40. minuti, kada je Rafael van der Vaart iskosa s lijeve strane odličnim udarcem u suprotni kut matirao Arsenalovog vratara. Arsenal je u 51. minuti stigao do izjednačenja. Song je s lijeve strane ubacio oštru prizemnu loptu koju je iz blizine Ramsey pospremio u mrežu. U 57. minuti, Bale je izvrsno poslužio bivšeg napadača Arsenala Emmenuela Adebayora, koji je bio ''jedan na jedan'' sa Szczęsnyjem, ali je pucao ravno u njega.

Za najbolji potez utakmice i postavljanje konačnog rezultata pobrinuo se 21-godišnji branič ''spursa'' Kyle Walker, koji je iz velike daljine, s oko 25 metara udaljenosti topovski opalio po lopti u desni kut vratara Szczęsnyja, koji je možda ipak trebao i bolje reagirati, iako je lopta imala za njega vrlo neugodnu rotaciju. I nakon vodećeg pogotka je Tottenham bio bolja momčad na terenu, te je na kraju zasluženo proslavio pobjedu.

U susretu 7. kola engleske nogometne lige Chelsea je na gostovanju visoko porazio Bolton s 5-1 uz tri pogotka Franka Lamparda. Chelsea je do pete prvenstvene pobjede u ovoj sezoni došao lakše nego što su i sami očekivali, a posebno inspiriran bio je dvojac Daniel Sturridge – Frank Lampard koji su u prvih 27 minuta postigli po dva pogotka i potpuno utišali domaće navijače na Reebok stadionu.

Već u drugoj minuti Sturridge je na dodavanje Portugalca Raula Meirelesa doveo goste u vodstvo, a muke po domaćine nastavile su se svega 13 minuta kasnije kada je strijelac prvog pogotka asistirao Lampardu za 2-0. Nezaustavljivi dvojac dokrajčio je sve nade Boltona golovima u 25. i 27. minuti. Prvo je za 3-0 zabio Sturridge, a zatim i Lampard za 4-0. Nešto više od pola sata prije kraja Lampard je još jednom uputio poruku svim kritičarima koji smatraju da više nema mjesta u najboljih 11 Chelseaja i engleske reprezentacije postigavši svoj treći pogodak na utakmici na dodavanje Didiera Drogbe koji je kao i Lampard zaigrao od početka dvoboja. Utješni gol za Bolton djelo je Boyate u 46. minuti. Chelsea se ovom pobjedom ponovno priključio vodećem dvojcu iz Manchestera na čelu ljestvice preskočivši najugodnije iznenađenje dosadašnjeg tijeka Premiershipa Newcastle koji je pao na četvrto mjesto.

Još jedan londonski derbi, iako puno manji, odigrali su domaćin Fulham i Queens Park Rangers. Momčad Fulhama kao da je na QPR-u iskalila sve frustracije zbog činjenice da u prvih šest nastupa u Premiershipu nije upisala niti jednu pobjedu, te je demolirala gradskog suparnika sa 6-0. Tri pogotka postigao je Andrew Johnson. Uspješan domaćin bio je i Swansea, koji je s 2-0 svladao Stoke.

Goal.com: Modrić među lošijim Spursima'

Nogometni portal ocijenio je Luku Modrića sa 6.5 u pobjedi Tottenhama nad Arsenalom 2-1 u gradskom derbiju dva kluba iz sjevernog Londona, u sklopu 7. kola Premiershipa. ''Samozatajan u prvih sat vremena, dok su ''spursi'' bili brojčano inferiorni u sredini terena. Ulaskom Sandra imao je veći utjecaj na igru i kontrolirao je utakmicu u zadnjih 20 minuta'', piše Goal.com o Modriću, koj je odigrao svih 90 minuta.

Podsjećamo, Vedran Ćorluka ušao je u igru u samoj završnici i ostao je bez ocjene, dok Niko Kranjčar nije bio u konkurenciji za sastav domaće momčadi. Najbolje osmice kod Tottenhama dobili su Gareth Bale (igrač utakmice) i Ledley King, dok je mladi Kyle Walker, strijelac odličnog odlučujućeg pogotka u 73. minuti, dobio za pola boda manju ocjenu. U Arsenalu je najboju ocjenu 7.5 dobio poljski vratar Wojciech Szczęsny.

Premiership, 7. kolo (nedjelja):

Tottenham – Arsenal 2-1 (Van der Vaart 40, Walker 73 / Ramsey 51)

Fulham – Queens Park Rangers 6-0 (Johnson 2, 38, 59, Murphy 20 – 11 m, Dempsey 65, Zamora 74)

Swansea – Stoke 2-0 (Sinclair 9 – 11 m, Graham 85)

Bolton – Cheslea 1-5 (Boyata 46 / Sturridge 2, 25, Lampard 15, 27, 59)

1. Manchester United 7 6 1 0 24-5 +19 19

2. Manchester City 7 6 1 0 23-5 +18 19

3. Chelsea 7 5 1 1 17-8 +9 16

4. Newcastle United 7 4 3 0 9-4 +5 15

5. Liverpool 7 4 1 2 10-8 +2 13

6. Tottenham Hotspur 6 4 0 2 11-10+ 1 12