AUSTRIJSKA BUNDESLIGA

Schildenfeld zabio i spasio gol u pobjedi Sturma

koprivnica 260507Druga utakmica finala kupa Hrvatske u nogometu izmeðu ekipa Slaven Belupo i Dinamoschildenfeld slavljefoto drago sopta / cropix-spo-
 drago sopta / cropix

Branič hrvatske nogometne reprezentacije Gordon Schildenfeld postigao je jedan pogodak u 4-2 pobjedi Sturma protiv Wiener Neustadta u susretu 6. kola austrijske Bundeslige.

Pred oko deset tisuća gledatelja Sturm je pobjedu iskoristio za uspon na ljestvici na kojoj sada, uz odigranu utakmicu manje, zauzima treće mjesto.

Gostujuća momčad imala je 1-0 i 2-1 vodstvo prije no što je u 59. minuti rezultat izjednačio Kienast. Samo dvije minute kasnije na listu strijelaca se, nakon udarca nogom čemu je prethodilo ubacivanje iz kuta, upisao Schieldenfeld izazvavši erupciju oduševljenja na stadionu. Konačan rezultat postavio je Kienast svojim drugim golom na utakmici.

Dodajmo da je hrvatski reprezentativac kod 3-2 spasio siguran gol gostujuće momčadi. Izbacio je loptu s crte iza već svladanog golmana Gratzeija.