PRIMERA

Real se vratio na vrh, David Villa slomio Osasunu

Reuters

Real Madrid se gostujućom pobjedom nad Racing Santanderom 2-0 vratio na vrh ljestvice španjolskog nogometnog prvenstva, poziciju koju je izgubio na 24 sata od Barcelone.

Golove za „kraljevski klub“ postigli su Cristiano Ronaldo u 23. minuti iz jedanaesterca i Gonzalo Higuain u 76. minuti, pa će tako Real nadolazeći El Clasico s Barcelonom (10. travnja) na Santiago Bernabeuu dočekati na čelnoj poziciji na ljestvici s jednakim bojem bodova, ali boljom gol razlikom od katalonskog kluba.

Vodeći je gol na utakmici, svoj 18. ovosezonski, Ronaldo zabio iz penala koji je prethodno sam izborio, dok je Higuain svoj 24. prvenstveni gol zabio nakon lijepog proigravanja Gutija iz sredine kaznenog prostora.

Nogometaši Valencije i Villarreala upisali su pobjede u 30. kolu španjolskog prvenstva. Dok je Valencia kod kuće ostvarila 3-0 pobjedu nad Osasunom, Villarreal je slavio na gostovanju kod Valladolida s 2-0.

Prvi pogodak u utakmici na Mestalli zabio je Joaquin u 48. minuti utakmice nakon proigravanja Juana Mate. Bio je to njegov tek drugi ovosezonski gol. Preostala dva je zabio Valencijin najbolji strijelac David Villa čime je došao do brojke od ukupno 20 golova ove sezone i tako učvrstio treće mjesto ljestvice najboljih strijelaca lige.

S druge strane, Villarreal je upisao gostujući trijumf kod Valladolida golovima Angela Lopeza i Honoratija da Silve Nilmara. Bio je to tek drugi ovosezonski gostujući trijumf „žute podmornice“, a s tri osvojena boda barem je privremeno preskočila Deportivo na sedmom mjestu na ljestvici.

Od ostalih utakmica spomenimo tek da Sporting Gijon hrvatskog napadača Mate Bilića nije uspio pobijediti posljednjeplasiranog Xereza na domaćem travnjaku, te je utakmica završila podjelom bodova 2-2. U dva je navrata Sporting imao vodstvo, golovima Alberta Rivere i Miguela de las Cuevasa, ali se Xerez uporno vraćao, a za konačan je rezultat zabio Matias Alustiza u 79. minuti.

Bilić je cijelu utakmicu odgledao s klupe.

Dovršen je i posljednji dvoboj 30. kola španjolskog prvenstva. U njemu je Atletico Madrid na svom Vicente Calderonu porazio Deportivo La Corunu 3-0. Do svoje devete ovosezonske domaće pobjede i 11. ukupno Atletico je došao golovima Juanita, Diega Forlana i Tiaga. Atletico je na ljestvici zadržao svoje deseto mjesto, dok je Deportivo izgubio jednu poziciju od Villarreala i sada je osmi.