PREOKRET DOMAĆINA

Primera: Tri pogotka Nina za Tenerife

U ranijem nedjeljnom terminu su odigrane četiri utakmice 33. kola španjolske Primere u kojima su, mahom, igrale momčadi koje se bore za opstanak.

Tenerife je ostvario iznimno važnu pobjedu na domaćem travnjaku od 3-2 protiv Getafea. Apsolutno sve pritom mogu zahvaliti svom napadaču Ninu koji je bio strijelac sva tri pogotka.

Getafe je vodio 1-0, no Nino je s dva pogotka do 69. minute okrenuo rezultat. Gol Casquera u 75. za 2-2 je opasno zabrinuo domaće navijače, no morali su se brinuti tek 50-ak sekundi jer je već tada opet bljesnuo Nino i zabio za konačnih 3-2.

Xerez i Racing Santander su remizirali 2-2 čime je domaćin i dalje zadržao nadu da u svojoj debitantskoj sezoni može zadržati prvoligaški status. S dva pogotka je gostujući igrač Tchite opasno ugrozio njihova nadanja, no barem je bod Xerezu donio Mata pogodivši za 2-2 u 72. minuti.