KUP HRVATSKE

'Petarda' Splita protiv Segeste, ispao Šibenik

Nekoliko hrvatskih niželigaša propustilo je dobru priliku napraviti senzaciju i izbaciti pokojeg prvoligaša iz šesnaestine finala Kupa
 Vlado Kos/CROPIX

Nekoliko hrvatskih niželigaša propustilo je dobru priliku napraviti senzaciju i izbaciti pokojeg prvoligaša iz šesnaestine finala Kupa. Na kraju je to uspjelo samo Radniku iz Sesveta koji su šokirali Šibenčane i pobijedili 2-0.

Opasno je visila i Rijeka koja je kod BSK-a iz Bijelog Brda vodila s ugodnih 2-0 (Salčinović, Alferez), ali i primila pogodak i proživljavala pravu dramu u zadnjih 15-ak minuta. Nije bilo puno lakše ni Istri 1961 na gostovanju u Labinu kod Rudara. Pamićeva momčad slomila je borbene domaćine tek u 75. minuti golom Milića. Treća momčad na ljestici HNL-a, zaprešićki Inter, sa 1-0 je slavio u Vrbovcu...

Split je u Parku mladeži bio uvjerljiv protiv Segeste. Završilo je 5-0, a golove su postigli Rašić (2), Baraban, Tešija i Golubović.