SERIE A

Napoli drži korak za vodećima!

Lazio's forward Sergio Floccari celebrates after scoring during the italian serie A football match Bari vs Lazio at San Nicola stadium in Bari on October 17, 2010. AFP PHOTO / ALBERTO PIZZOLI

Nogometaši rimskog Lazija nastavili su pobjednički ritam ove sezone u talijanskom prvenstvu. Vodeća momčad Serije A slavila je u 9. kolu u gostima kod Palerma s 1-0. Palermo je imao 60 posto lopte u svom posjedu, 28 udaraca prema golu (8 u okvir), naspram Lazijevih 7 (3 u okvir), ali u nogometu su bitni jedino golovi, a domaći nogometaši nisu mogli ili znali zabiti barem jedan. Za razliku od Lazija, koji je do pobjede stigao zahavljujući sjajnom pogotku 31-godišnjeg brazilskog srednjeg braniča Andrea Diasa, koji je nakon slobodnog udarca ubačenu loptu sjajno iz voleja zakucao u mrežu domaćina. Dogodilo se to u 27. minuti. Dodajmo još da je Lazio od 77. minute igrao bez isključenog Biave, ali niti to nije pomoglo domaćinu.

Lazio je, tako, stigao do pete uzastopne pobjede u prvenstvu. Nakon startnog poraza u gostima kod Sampdorije, Rimljani su u sljedećih 8 utakmica osvojili 22 od mogućih 24 boda! Palermo je, pak, pretrpio drugi uzastopni poraz.

Nedjeljne utakmice devetog kola talijanskog nogometnog prvenstva bile su sretnije za gostujuće sastave. Naime, od šest dosad odigranih susreta, gostujući su sastavi pobijedili u četiri navrata...

Osim Lazija, uspješni su gosti bili i Sampdoria, Napoli i Udinese. Sampdoria je do treće ovosezonske pobjede došla na gostovanju kod Cesene s minimalnih 1-0 bez najveće zvijezde Antonija Cassana u sastavu (sukob s predsjednikom Garroneom, op.a.). Gol odluke postigao je Giampaolo Pazzini u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Udinese je također dohvatio treći ovosezonski trijumf, a učinio je to u gostima kod Barija s 2-0. Alexis Sanchez i Mauricio Isla bili su strijelci za sastav iz Udina, a valja reći da je kod vodstva Udinesea 1-0 Paulo Vito Barreto propustio realizirati jedanaesterac za Bari. Gledatelji na stadionu Ennio Tardini nisu mogli vidjeti golove u susretu između Parme i Chieva, ali su vidjeli dva isključenja (Bleram Džemaili kod Parme i Gelson Fernandes kod Chieva, op.a), dok je jedini gol za 1-0 pobjedu Napolija kod Brescije zabio Ezequiel Lavezzi.

Čast domaćina u danu gostiju spasio je Cagliari koji je golovima Nenea i Radje Nainggolana pobijedio Bolognu 2-0.