FRANCUSKA LIGA

Monaco slavio kod Toulousea, Zlatan razbio Nantes

AFP

Vodeće momčadi francuskog Le Championnata, PSG i Monaco, ostvarile su pobjede u 21. kolu čime je razlika između njih ostala pet bodova u korist Parižana. PSG je na svome Parku prinčeva pomeo šestoplasirani Nantes s 5-0, a ponovno je prvo ime utakmice bio Zlatan Ibrahimović. Postigao je dva pogotka i jednom asistirao čime je svoj ovosezonski učinak u francuskom prvenstvu popravio na 17 golova i 11 asistencija!

Momčad Laurenta Blanca je povela u desetoj minuti kad se Thiago Silva najbolje snašao pred golom nakon kornera. U 36. je minuti Ibrahimović pogodio s bijele točke poslije prekršaja na Marcu Verrattiju u kaznenom prostoru.

U 51. je minuti Blaise Matuidi glavom proslijedio loptu Thiagu Motti za lagani pogodak i povećanje vodstva, a samo sedam minuta kasnije je zabio i Edinson Cavani nakon pogreške gostujućeg braniča i nesebične Ibrahimovićeve asistencije. Za Cavanija je to bio 13. ovosezonski prvenstveni pogodak. Veliku večer Parižana Ibrahimović je zaključio u 64. minuti nakon lijepe akcije pune kratkih dodavanja.

PSG je vodeći s 50 bodova, a pet manje ima Monaco koji je u nedjelju slavio na gostovanju kod Toulousea s 2-0. Klub iz Kneževine je poveo u 36. minuti pogotkom Layvina Kurzawe, a konačnih je 2-0 u 88. minuti postavio 19-godišnji Argentinac Lucas Ocampos prekrasnim ''škaricama'' s vrha peterca nakon nabacivanja Jamesa Rodrigueza. Vrata Monaca je svih 90 minuta čuvao naš Danijel Subašić.

Le Championnat, 21. kolo:

PSG - Nantes 5-0 (Thiago Silva 10, Ibrahimović 36 - 11m, 64, Motta 51, Cavani 58)

Toulouse - Monaco 0-2 (Kurzawa 36, Ocampos 88)

Reims - Lyon 0-2 (Lacazette 25, Fofana 84)