FRANCUSKI KUP

Monaco izbacio Bordeauxa, Lens Marseille

AFP

Nogometaši Bordeauxa izgubili su izglede za trostruku krunu ove sezone u Francuskoj. Ispali su u dvoboju osmine finala nacionalnog kupa izgubivši na svom stadionu zasluženo od Monaca 2-0.

Nakon što su gosti u 27. minuti došli u vodstvo golom braniča Traorea, "žirondinci" se nisu uspjeli oporaviti. U 53. minuti njihove je nade pokopao Maazou pogotkom za konačnih 2-0. Sastav Laurenta Blanca, koji je očito u krizi, do kraja je tek jalovo napadao.

Do velike su pobjede, i to u dvoboju 1/16 finala istog natjecanja, došli nogometaši Lensa našeg Vedrana Runje. Hrvatski je vratar predvodio momčad do domaće 3-1 pobjede protiv svog nekadašnjeg kluba.

U srazu osmine finala Lens će igrati protiv jakog drugoligaša Bresta, koji je kao gost iznenadio prvoligaša Toulousea slavivši 2-0.